fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Genel

Evde Sıfırdan İngilizce Öğrenmeniz İçin İpuçları ve Online Siteler

Evde sıfırdan İngilizce öğrenmek gerçekten mümkün mü? Doğru teknik ve istikrarla her şey mümkünken, akıcı İngilizce neden mümkün olmasın! Bu yazıda, odak sorumuzu tez elden “evet” şeklinde yanıtladım ki, bunu mümkün kılacak teknikleri tartışmaya daha geniş bir vakit ayıralım. Gördüğünüz gibi, bugünkü konumuz evden İngilizce öğrenmek. Bu yazıda, öncelikle evden öğrenme konseptini inceleyip, sonrasında da İngilizce öğrenmeniz için gerekli yol ve yöntemlerden söz edeceğiz. Haydi başlayalım!


İçindekiler

 1. Evden Öğrenme Neden İhtiyaç Haline Geldi?
 2. Evde Sıfırdan İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?
 3. Evden İngilizce Öğrenmek İçin İpuçları
 4. Evden İngilizce ve En Faydalı Online İngilizce Uygulamaları
  1. Flalingo
  2. Cambly
  3. Open English
 5. Sonuç: Evde Sıfırdan İngilizce Doğru Uygulama ile Mümkün

Evden Öğrenme Neden İhtiyaç Haline Geldi?

Evde eğitim, aslında biz farkına varmadan epey popüler oldu. Yalnızca popüler değil, insanların rağbet gösterdiği de bir konsept. Peki neden? Bunun yanıtını yıllar önce Hababam Sınıfı’nda Mahmut Hoca vermişti. Okul, yalnızca dört duvarla çevrili, tepesinde dam olan bir şey değildir diyerek gayet de güzel özetlemişti. Romantizmi kenara bırakırsak, modern yaşamın getirdiği olanaklara bakmadan önce, külfetinden bahsedelim. İletişim kolaylaştıkça hızlandıkça, ulaşım çile haline döndü. Yükümüz ağır, iş ve okul saatleri uzun, trafik sonsuz. Hal böyle olunca, eğitimin kendi zorluğu yanında, ulaşım zorluğu da bizleri dara sokuyor. Evden öğrenme ise, bu zorluklar sırasında ortaya çıkmış bir ihtiyaç. Fakat bunu da sağlama noktasında teknolojideki dönüşümler de büyük paya sahip. Kısacası, evde eğitim ihtiyacı modern yaşamın zorluğundan ortaya çıkıp, teknolojinin rahat kucağında büyüdükçe büyüdü.

Evde Sıfırdan İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?

Evde sıfırdan İngilizce öğrenmek elbette mümkün; ancak oyunu kurallarına göre oynamalısınız. Peki, o kurallar nedir? Bunu yanıtlamak için, amacımızı küçük parçalara ayırarak incelemeliyiz. Şimdi, elimizde şu iki görev ya da amaç var;

 • Evde İngilizce öğrenmek
 • Sıfırdan İngilizce öğrenmek

Evde İngilizce öğrenmek, rahatlık konusuna çözüm sağlamak için aradığımız bir yöntem. Bu yöntemle, işimize, okulumuza ya da farklı görevlerimize uzun aralar vermek ve ihmalkar davranmak istemiyoruz.

Sıfırdan İngilizce öğrenmek ise, dil öğrenmenin lojistiğinden daha çok pedagojisine bakıyor. Sıfırdan İngilizce, bu dil hakkında hiçbir bilgisi ve altyapısı olmayanların, kafa karışıklığına mahal vermeyecek şekilde isimlendirmesiyle kalıplaşmış. Peki, İngilize seviyenizin sınıf olmasının bir dezavantaj olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kesinlikle hayır, bence bu bir avantajdır. Çünkü sizi bir noktaya kadar taşıyacak eğitim sistemlerinin çoğu işlevsiz yöntemlerdi ve bu yüzden bu dil yolculuğunda yaya kaldınız. İngilizceye sıfırdan başlayacak olanlar ise, çok daha motive haldedir ve kafalarındaki bilgi kirliliği seviyesi de sıfırdır.

Bu ikisini birleştirmek mümkün, ancak her iki amaç için de doğru yöntemleri benimsemeliyiz. En önemlisi ise, ikisi bir arada bir çözüm bulmalıyız. Okumaya devam edin!

Evden İngilizce Öğrenmek İçin İpuçları

Evden İngilizce öğrenmek isteyenler için çok fazla ipucum olmayacak. Çünkü en önemli ipucum, bu süreçte daha çok fazla içeriğe, çözüme ve tekniğe boğulmamanız yönünde olacak. Her şeyi aynı anda takip etmek ve dağılmak kesinlikle işinizi zora sokacaktır. Dil öğrenirken aynı hatalara düşmüş biri olarak, size tavsiyem, işlevselliğinden emin olduğunuz bir-iki araç bulup yola onlarla, ama düzenlice devam etmeniz olacak.

Diğer bir vereceğim ipucu ise, teknoloji ile tanışık olmanız. Evden öğrenimin ve İngilizce’nin mümkün olması, elbette teknoloji sayesinde oldu. İnternet bağlantınız varsa, öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ancak bir bilgisayarınız varsa, yeterli teknolojiye sahipsiniz. İngilizce öğrenmeye şimdi başlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, planlı ve programlı olmayı size öğütlemek isterim. Bu, her gün aynı saatte İngilizce başına oturacaksınız demek değil. Günlük, haftalık ve aylık bir planı kafanızda oluştursanız da yeter. Bu plan ve hedeflerinizi sizin için doğru yer ve doğru zamanda tamamlamanız kâfi.

Fakat bu ipuçlarını faydalı kılacak olan şey ise, doğru eğitim aracını bulmak olacak. Okumaya devam!

Evden İngilizce ve En Faydalı Online İngilizce Uygulamaları

Evden İngilizce öğrenmek belli bir rahatlık ve esneklik sağlasa da, doğru araç olmaksızın çamurlu yolda patinaj çekeceksiniz. Çünkü, eğitim bilimleri konusunda uzmanların geliştirdiği yöntemler ve teknikler konusunda donanımlı birinin rehberliği şart. Evden İngilizce öğrenirken de başvuracağınız yöntemler, bu donanımla oluşturulmuş olmalı. Son yıllarda popülerlik kazanan online dil uygulamaları ise hem sıfırdan İngilizce, hem de evren öğrenim konusunda uzmanlıkla geliştirilmiş araçlardır. Size saydığım her tavsiyeyi, bu araçlarla daha doğru bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Şimdi, popüler ve işlevsel online İngilizce uygulamalarını kısaca tanıtayım.

Flalingo

flalingo evde sıfırdan İngilizce

Flalingo, online İngilizce kursları arasından ön plana çıkan bir uygulama. Bu uygulama, özellikle sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenlere ilk tavsiyemiz. Çünkü kursun size sağladığı bir müfredat var ve takibi de titizlikle profesyonel eğitmenlerle birlikte yürütülüyor. Ayrıca, dersler konuşma ağırlıklı geçtiği için efektif bir yönteme de başvurmuş oluyorsunuz. Dilediğiniz yerden, dilediğiniz zaman İngilizce öğrenmenize olanak sağlayacak bu uygulama, kullananlardan da tam puan alıyor. Ayrıca, sunduğu Oxford University Press kaynakları hem ders içinde hem de ders dışında kullanılırken, düzen içinde çalışmanızı mümkün kılıyor.

Cambly

Cambly logosu

Evde İngilizce konseptinin yaygınlaşmasında Cambly büyük bir paya sahip. Eğitmenlerle bir araya gelerek konuşma pratiği yaptığınız bu uygulama, dili akıcı bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Ancak sıfırdan İngilizce öğrenenler için, Cambly uygulamasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü platformda müfredat takibi ve kaynaklar yetersiz kalıyor. Ayrıca eğitmenlerin hepsi de profesyonel olmadığı gibi, temel amaç günlük konuşma pratiği sağlamak. Bu yazıda, Cambly ile sıfırdan İngilizce öğrenen bir kullanıcının serüvenini inceleyebilirsiniz.

Open English

open English logo

Open English de, evden İngilizce öğrenme konusunda ön plana çıkan bir uygulama. Bu online uygulama, ağırlıklı olarak kalabalık grup dersleri sağlıyor. Dilerseniz, bu içerikte Open English grup dersi deneyimi konusunda fikir edinebilirsiniz. Ancak ekstra ücretle bireysel dersler almak da mümkün. Sıfırdan İngilizce konusunda ise Open English de size yardımcı olabilir çünkü yalnızca uzun süreli planlar sağlıyor. Buna ek olarak, kaynakları daha çok yeni başlayanlar için bol tekrarlı içeriklerden oluşuyor. Ancak Open English seviye aralarını çok geniş tanımlıyor. Yani, sıfırdan başlayanlar A1 olarak tanımlanıyorsa, A1.3 öğrencisi de sizle aynı derse katılıyor. Yani seviye olarak hem çok ileride hem de çok geride olan öğrenciler Open English derslerinde bir arada. Bu da, sıfırdan İngilizce öğrenme sürecinizi verimsizleştirebilir. Aklınızda bulunsun.

Sonuç: Evde Sıfırdan İngilizce Doğru Uygulama ile Mümkün

Sonuç olarak, evde sıfırdan İngilizce öğrenmek mümkün! Ancak, bunun için doğru ipuçlarını takip ettiğimiz zaman yolumuz online İngilizce uygulamaları ile kesişiyor. İngilizce’yi planlı-programlı bir şekilde ev rahatında öğrenmek için, bizim tavsiyemiz Flalingo’yu denemeniz yönünde. Hem sunduğu kaliteli eğitmenler ve müfredat takibiyle, hem de zengin ve kendini kanıtlamış kaynaklarla Flalingo öne çıkıyor. Ayrıca, sıfırdan başlayanlar için esnek bir program çerçevesinde sevdiğiniz öğretmenle düzenli dersler almanız için gerekli sistem Flalingo’da mevcut. Yine de, kendinize en uygun platformu bulma konusunda tercih sizin. Benim önerilerim bu kadardı; herkese İngilizce yolunda başarılar dileyerek, yazımı sonlandırıyorum. Görüşünceye değin; İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu