fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizce

Çocuklar İçin İngilizce Öğrenme Programı Nasıl Seçilmeli?

Çocuklar için İngilizce öğrenme programı dediğimizde, elimizde bir sürü alternatif var. Ebeveynler bu seçenek arasında bazen kayboluyor. Hem seçenek fazlalığı, hem farklı içerik hem de çocuklar için en ideali olsun düşünceleri, bazen yorucu olabilir. Bu içerik, çocuklarının eğitimi için en iyisini isteyen ebeveynlerin yükünü bir nebze de olsa hafifletmek için geliyor. Bu yazıda, çocuklar için İngilizce öğrenme programlarını incelemenin yanı sıra, hangisinin ne amaca hizmet ettiğinden de bahsedeceğim. Böylelikle, kendi ihtiyaçlarınız için hangisinin daha doğru olduğu konusunda daha doğru bir karar verebilirsiniz. Bonus: ayrıca ebeveyn yorumları ile bu uygulamaların size sağlayacağı hizmete dair de önceden bilgi edinebilirsiniz.

İçindekiler

 1. Çocuklar İçin İngilizce Eğitiminin Yeni Neferleri: Online Programlar
 2. Çocuklar için Online İngilizce Öğrenme Platformu Seçenekleri
 3. İhtiyacınıza Yönelik Online İngilizce Programı Bulma Rehberi
 4. Çocuklar için En Etkili Online İngilizce Programları Sıralaması
  1. Flalingo Kids
  2. Cambly Kids
  3. Novakid
 5. Sonuç: Çocuklar İçin İngilizce Öğrenme Programı ve En İdeali: Flalingo Kids

Çocuklar İçin İngilizce Eğitiminin Yeni Neferleri: Online Programlar

Çocuklar için İngilizce eğitiminin artık herkes farkında. Çünkü ebeveynler biliyor ki, erken yaşta öğrenilmeyen İngilizce, günden güne daha da büyük bir sorun haline geliyor. Tıpkı küçük bir kartopunun çığa dönüşmesi gibi. Ve ebeveynler yine biliyor ki, gerekli İngilizce eğitimini okullardan beklemek büyük bir hata çünkü onlar da aynı sıralara oturdular ve aynı sistemde debelendiler. Ancak, teknoloji sayesinde her şey daha erişilir. Saniyeler içinde çocuklar için İngilizce eğitimi sunan bir sürü program ve uygulamayı aileler avucunun içinde tutacaktır. Her biri farklı bir sisteme sahip olsa da, farklı ihtiyaçları karşılasa da, İngilizce eğitiminde buluşuyor. Her biri aslında güzel bir faydayla geliyor. Ama bu faydayı gerçekleştirecek olan kişiler de ebeveynler. Bu yüzden, yazının geri kalanında online İngilizce seçeneklerini anne-babalara tanıtacağım. Umuyorum ki, ebeveynlerin çocukları için en iyi seçimi yapmalarına yardımcı olacağım.

Çocuklar için Online İngilizce Platformu Seçenekleri

Çocuklar için online İngilizce öğrenme programı seçenekleri, yetişkinlere nazaran daha azdır. Bunun sebebi, çocukların öğrenim ihtiyaçları hem çok farklı olması, hem de hassas bir yaklaşım gerektirmesidir. Örneğin, çocuklara yönelik dizayn edilmiş uygulamalar çok daha renklidir ve bu yüzden dersten kopmalarını engeller. Bunun yanı sıra, öğreneceği kelimeler ve içerikler, yetişkinlerin öğrenmesi gerektiğinden daha farklıdır. Ayrıca her bir yaş için farklı bir eğitim sistemi de gerekiyor.

Bunun yanı sıra, her platform da aynı amaca hizmet etmiyor. Bazı programlar kelime öğrenme ve pratik üzerine yoğunlaşırken, bazısı oyuna yönelik oluyor. Ayrıca, bazı programlar daha kapsamlı bir eğitim veriyor ve eğitmenle birlikte İngilizce kursu görevi görüyor.

İhtiyacınıza Yönelik Online İngilizce Programı Bulma Rehberi

Eğer çocuğunuz henüz çok küçükse ve siz okul çağına kadar İngilizce öğrensin istiyorsanız, eğitmenli online İngilizce kursları size fayda sağlayacaktır. Ancak çocuğunuz okul çağındaysa ve İngilizce eğitimi kaliteli bir okuldaysa, destekleyici programlar hafızasını taze tutabilir. Ancak özel ya da devlet fark etmez, çocukların İngilizce’yi konuşarak öğrenmesini mümkün kılan bir eğitim sistemi erişilir değilse, yine online İngilizce kursu programları size daha fazla fayda sağlayacaktır. Buna ek olarak, bahsettiğim kapsamlı kurslar hem yaşa hem de seviyeye göre dersler sağlıyor. Böylece, İngilizce seviyesi daha ileride olan çocuklar için de faydalı içerikler sağlar. Şimdi, bu kurslara beraberce bakalım.

Çocuklar için En Etkili Online İngilizce Programları Sıralaması

Çocuklar için bazı programlar yalnızca pratik ve oyun amaçlı çalışıyor. Bunlar her ne kadar fayda sağlasa da, çocukların İngilizce konuşmasında yeterli olmayacaktır. Çünkü bu öğretmensiz pratik uygulamaları, sürekli kullanmanız için tasarlanmıştır. Yani size ya da çocuğunuza İngilizce öğretip, sorunu kökten halletmeyi amaçlamaz. Böylelikle, belki yıllarca, bu pratik uygulamalarını kullanmış olursunuz.

Eğer etkili çözüm isterseniz, çocuklar için online İngilizce öğrenme programı seçenekleri olarak size kapsamlı online kursları sunmak isterim. Bu kursları tavsiye ediyoruz, çünkü çocuklar İngilizceyi en doğru şekilde, yani konuşarak öğreniyor. Ayrıca, bu konseptte çalışan çoğu program, birebir dersler sağlıyor. Aileler için de takibi ve yönetimi kolay olan bu programlar çok seviliyor. Dilerseniz bu yazıda, çocuklar için online İngilizce kurslarının neden tavsiye konusu olduğunu öğrenebilirsiniz. Gelin şimdi, çocuklar için kapsamlı ve öğretmenli bir eğitim sağlayan platformları daha yakından inceleyelim.

Flalingo Kids

Flalingo Kids, sizlere tavsiye edeceğim ilk uygulama. Bu uygulama, 4-12 yaş arası çocuklar için uygun bir sistem benimsemiş durumda. Çocuklar ile doğru iletişim kuracak profesyoneller bu platformda İngilizce dersi verir ve eğitim danışmanları her şeyi titiz bir şekilde inceler. Ayrıca, ebeveynler hem ders sonrası kaydını inceler, hem de yapay zeka ile analiz edilen dersin raporu ile çocukların gelişimini izler. Eğer bu yapay zeka teknolojinin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bu yazıyı inceleyebilirsiniz. Ayrıca, Flalingo Kids kaliteli ve güvenilir olan Oxford’un çocuklara özel kaynaklarını hem yaş, hem de seviyeye uygun bir şekilde veriyor. Derse kolay bağlanım ve ebeveynle sürekli iletişim konusunda bu platform aileleri üzmeyecektir.

Cambly Kids

Cambly Kids de eğlenceli arayüzle ve eğitmenlerle birebir konuşmayla çocukların İngilizce dersi alacağı bir uygulama. Burada çocuğunuz farklı eğitmenlerle dersler alabilir ve bolca konuşabilir. Bunun yanı sıra, Cambly Kids kendi hazırladığı çeşitli PDF kaynaklarını öğrencilere sunar. 4-15 yaş arası için sunduğu uygulama, çocuklara esnek bir öğrenme imkanı sağlar. Ancak eğitim danışmanlığının olmamasının yanı sıra, müşteri desteğine ulaşmanız da yalnızca e-mail yoluyla mümkün. Cambly Kids ise bu noktada ortala iki günde geri dönüş sağlıyor.

Novakid

Novakid, herhangi bir uygulamanın alt programı olmayıp, yalnızca çocuklar için hizmet verir. Bu uygulama, renkli sitesi ve arayüzü ile ortaya çıkar. Bol bol oyun vardır. Bu yönüyle, çocukların ilgisini İngilizce’ye çekmeye çalışır. Ancak, 10 yaş sonrası için bu özellik, uygulamayı bir miktar uygunsuz kılıyor. Novakid, belli bir eğitim kaynağı da sunmamasının yanı sıra, diğer saydığım iki platformdan farklı olarak, anadili İngilizce olan eğitmenlerle ders yapmanız için size daha pahalı bir paket satıyor. Bu da, Novakid’i fiyat olarak avantajsız konuma getiriyor.

Sonuç: Çocuklar İçin İngilizce Öğrenme Programı ve En İdeali: Flalingo Kids

Sonuç olarak, çocuklar için en uygun İngilizce öğrenme programı, bir eğitmen eşliğinde konuşma imkanı sunan uygulamadır. Bu tarz uygulamaları gözden geçirdiğimizde, Flalingo Kids en ideal programlardan biri oluyor. Çünkü kaliteli kaynaklar sunuyor ve çocuklar için hem yaş, hem de seviyeye göre özel program hazırlıyor. Bu, eğitimi daha kaliteli bir düzleme çekerken, aileler de her adımın takipçisi oluyor. Bu noktada hem müşteri temsilcisi hem de eğitim danışmanı her zaman sizle birlikte iletişim halinde. Ebeveynler de bu hizmetten memnun kaldığı için, ben de sizlere Flalingo Kids’i öneriyorum. Ebeveynlere İngilizce konusunda tavsiyesi olan varsa, lütfen yorumlara bıraksın. Ayrıca bir sorunuz olursa da, yine yorum yaparak iletebilirsiniz. Bu yazıdan da bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu