fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

En İyi Sertifikalı İngilizce Kursu Uygulamaları

En iyi sertifikalı İngilizce kursu uygulamaları hangileri? Artık herkes İngilizce öğrenmenin öneminin farkında ve teknoloji sayesinde kozmopolit bir birey olmak çok daha kolay hale geldi. Fakat İngilizce eğitiminizi bir tescil ve sertifikayla taçlandırmak sürecin bir parçası haline gelmeli. Bugünkü araştırmanın konusu olarak akredite, yani tescilli online İngilizce kursularını seçtim. Önerdiğim çevrimiçi uygulamalar hakkında bazı mesajlar alıyorum ve endişelerinizi görebiliyorum. Herkes çabalarının onaylanmasını ve belgelenmesini ister. Çünkü sonrasında gururla şunu söyleyebilirsiniz: ‘İngilizce konuşabiliyorum.’ Kolaylık ve geçerlilik kaygılarından dolayı, İngilizce öğrenmek için başvurduğunuz uygulamaya şüpheyle yaklaşmanıza hak veriyorum. Ben de bu yüzden buradayım ve kaygılarınızı silmek için bu yazıyı ele alıyorum.

Bu makalede, çevrimiçi olarak alacağınız en iyi sertifikalı dil kursu listesini bulacaksınız. Ayrıca, derslerin içeriğini, öğretmenlerini ve en önemlisi sertifika gerekliliklerini gözden geçireceğim. Kendinizi çevrimiçi İngilizce dünyasına kaptırmaya ve önemli bir sertifika kazanmaya hazırsanız, başlayalım.

Sertifika Ve Akreditasyonun Önemi

Öncelikle akreditasyonun öneminden biraz bahsetmemiz gerektiğini düşünüyorum. İngilizce öğrenmenin ve konuşmanın asıl amaç olduğu, sertifikasyonun sorun olmadığını söyleyebilirsiniz. Evet, İngilizce konuşmayı ana hedef edinmeliyiz. Ancak ders içeriği ve yapısı CEFR seviyelerine uygun olmalı çünkü bu paralellik de bize kursun iyi yapılandırılmış bir müfredata sahip olduğunu ve dünya standartlarında İngilizce öğrendiğinizi kanıtlayabilir.

CEFR ve CEFR Seviyeleri Nedir?

CEFR, “Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi” anlamına gelen bir kısaltmadır. İngilizce açıklayacak olursak, “Common European Framework of Reference for Languages” şeklinde belirtebiliriz. Açıkça ifade etmek gerekirse CEFR dil öğrenme süreçlerini ve standartlarını ölçüp belirliyor. Tıpkı bir pasta tarifi gibi düşünebilirsiniz; malzemeleri belirtildiği gibi ekleyip adımları takip ederseniz lezzetli ürünler elde edebilirsiniz. Dolayısıyla, eğer bir kurs CEFR standartlarına uymuyorsa, bu durum bireylerin İngilizce öğrenme hikayelerinde başarısız olmasına yol açacaktır. Bu nedenle katıldığımız online İngilizce kurslarından akredite bir kurs içeriği ile CV’de şık duracak bir sertifika talep etmeliyiz. Bu sayede kursun kalitesinden emin olabilir ve kısa sürede dünya standartlarında İngilizce konuşabilecek duruma gelirsiniz. Kısacası, sertifikalı İngilizce kursu pek çok avantajıyla gelebilir.

Sertifikalı İngilizce Kursu Uygulamaları: Flalingo, Wall Street English ve Preply

Bu yazıda akredite, yani sertifikalı çevrimiçi İngilizce kurslarının bir listesini bulacaksınız. Bana düşen de her zamanki gibi en iyisini seçmek. Ben de yakından tanıdığınız en popüler üç çevrimiçi İngilizce öğrenme platformunu seçtim. Online platformlarda esnek ders programlarından yararlanırken kalitenin önemini de göz ardı etmemeliyiz. Konuşmak, sohbet etmek ve konuşmak kadar diğer dil kurallarını öğrenmek, okuma, dinleme ve yazma becerilerini kazanmak da hayati önem taşıyor. Bu yüzden, Flalingo, Wall Street English ve Preply platformlarını tek tek inceleyip akreditasyonlarından bahsedeceğim. Okumaya devam edin!

Flalingo

Şimdi ilk olarak Flalingo ile bir adım atalım. Flalingo gerçekten başarılı bir kullanıcı deneyimi notuna sahip ve öğrenciler bu uygulamayı çok seviyor. Aman Maşallah diyelim! Bu nedenle bu platforma dikkat çekmemek bir hata olurdu. Ayrıca şunu da belirteyim ki Flalingo en düzenli ders içeriğine sahip uygulamalardan belki de ilki. Profesyonel öğretmenler konuşma derslerine ağırlık verirken İngilizce eğitiminde telaffuzun geliştirilmesi, üst düzey kelime ve gramer kurallarının kullanılması gibi diğer önemli unsurları da göz ardı etmenize izin vermiyorlar. Bu sayede İngilizceyi başarılı bir şekilde öğrenmek ve akıcı konuşmak kaçınılmaz oluyor elbette. Konumuza dönecek olursak, akredite bir sertifika ile İngilizcenizi taçlandırabilirsiniz. Bu belgeyi de yurt dışına giderken, okullara, üniversitelere, işlere veya vizeye başvururken kullanabilirsiniz. Üstelik bunu özgeçmişinize ekleyebilir ve kendinizi öne çıkarabilirsiniz.

CEFR kurallarına ve standartlarına sıkı sıkıya uyduğu için Flalingoyu içim rahat bir şekilde öneriyorum. 30 saatlik katılımınız sonucunda akredite, yani tasikli ve onaylı bir sertifika ile ödüllendirileceksiniz. Başarılı ve tatmin edici her 30 canlı derslik setler sonrası seviye atlayacaksınız. Bu akreditasyonu bir PDF dosyası olarak değil, aynı zamanda İngilizce konuşma çabalarınızın ve zamanınızın tatmin edici bir ödülü olarak düşünebilirsiniz. En iyi İngilizce eğitimi ve becerileri elbette herkesin hakkı. O halde Flalingo’nun sana sunacak çok şeyi var.

Wall Street English

Wall Street English de yakından tanıdığınız popüler bir kurs. Bildiğiniz gibi yüz yüze ve online yöntemlerle iki zıt yolu aynı anda izlemeye çalışıyor. Neyse, şimdi uygulamanın verdiği sertifikaların özelliklerine bakalım.

Wall Street English farklı bir sertifikasyon anlayışına sahiptir. Ne demek istiyorum? Şimdi İngilizce becerilerinizi ve seviyenizi belgelemek için girmeniz gereken bazı sınavlar var. Örneğin TOEFL ve IELTS, İngilizce becerilerinizi öğrenmeniz ve göstermeniz için düzenli olarak sınavlar yapar. Yani, Wall Street English uygulaması aracılığıyla bazı çevrimiçi dersler akdıysanız, doğrudan bir sertifika beklemeniz hata olur. Demek istediğim, Wall Street English size tanınmış ve geçerli bir sertifika sağlamıyor. Size yalnızca dışarıda bazı sınavlara girerseniz doğrulayabileceğiniz bazı yetenekler vaat ediyor. Wall Street English sizi yalnızca bu TOEFL veya IELTS sınavlarında başarılı olmanız için eğitecektir. Dolayısıyla Wall Street English’in bir sertifikasyon süreci olmadığı sonucuna varabiliriz. Bu noktada ders içeriğini incelememe gerek yok ancak daha fazlasını öğrenmek isterseniz tıklamanız yeterli.

Preply

Preply size dünya çapında konuşabileceğiniz bir sürü bireyi bulabilmenizi sağlayan bir kurstur. Ancak planlı bir ders içeriğinden yoksun olduğunu görüyoruz. Kurs planı oluşturmanıza yardımcı olacak bazı eğitmenler bulsanız bile kurs CEFR akreditasyonunu karşılayacak kadar düzene oturtma ihtimaliniz olmayacaktır. Çünkü baktığımızda Preply hocalarının geçerli bir mesleki yeterliliği bulunmuyor. Ancak dilerseniz Preply sizin adınıza belge düzenleyebilir. Yine de dünya standartlarında bir akreditasyonu hedeflediğimizin altını çizmeliyim. Yani içinde sadece adınızın yazılı olduğu bir parça değil. Seviyeler, sınıflar ve ders içerikleri konusunda katı bir politika bulunmadığından 10 saatlik gereksinimin karşılanması hiçbir şey ifade edemez. Bu nedenle eğer dersleriniz sonunda sertifika almak istiyorsanız Preply uygulamasını seçerken dikkatli olmalısınız. Kısaca, Preply seviye bitirme sertifikaları geçerli değildir ve doğrudan bir faydasını görmek epey gerçek dışıdır. Karar vermeden evvel dikkatlice düşünü taşının.

Özet: Flalingo En iyi Sertifikalı İngilizce Kursu Uygulaması

Şu anda Flalingo en iyi sertifikalı İngilizce kursu uygulaması olarak karşımızda. Bugün konumuz İngilizce kurslarında akreditasyondu ve ben de en popüler uygulamaları bu bakış açısıyla inceledim. Sertifikasyonun önemi konusunda fikir birliğine vardığımıza inanıyorum. Sertifikalı kurslar eğitimin kalitesini gösterirken hangi düzeyde konuşabildiğimizi kanıtlamamıza da yardımcı oluyor. Bu yüzden uzaktan eğitim sürecinizin kilometre taşlarında size sertifika sunabilecek bazı kursları listeledim. Sonuç olarak, en iyi kurs yapısı ve öğretmenlerle Flalingo’nun size en geçerli akreditasyonu verdiğini gözlemliyoruz. Ama yine de, her ne kadar Flalingo uygulamasını gerçekten beğensem ve onaylasam da seçim sizin. Artık sözlerime son noktayı koymanın zamanı geldi. Keyifli bir İngilizce yolculuğu geçirmeniz dileğiyle, soru işaretlerine sebebiyet veren diğer konularda görüşmek üzere!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu