fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
EF English LiveGenelOnline İngilizce

EF English Live Grup Dersleri Nasıl Bir Deneyim Sunuyor?

EF English Live grup dersleri, online İngilizce eğitim programının büyük bir kısmını oluşturuyor. Ancak, bu uygulamaya dair yorumlar olmadığı gibi, İngilizce öğrenmek isteyenlerin de alışkın oldukları bir sistem de yok. Bu yüzden, EF English Live konusu, pek çok soru işaretine gebe. Ancak, EF English Live uygulaması hakkında bilgi edinmek isteyenler, özellikle de kurs mekanizmasını öğrenmek isteyenler, grup derslerine odaklanmalı. Çünkü bahsettiğim gibi, uygulama neredeyse tamamen grup dersleri üzerinden kurgulanmış. İşte bu sebeple, uygulamanın interaktif ve katılımcısı bol, bu derslere yakından bir göz atacağız. Haydi başlayalım!


İçindekiler

 1. EF English Live Nedir?
 2. EF English Live Fiyatları ve Tarifeleri Hakkında Kısa Bilgilendirme
 3. EF English Live Eğitim Sistemi
  1. EF English Live Grup Dersleri Hakkında Gerçekler
  2. Eğitmenler Hakkında
  3. Grup Derslerinin Katılımcı Sayısı Hakkında
  4. EF English Live Grup Dersinin Beklenen Akışı
 4. EF English Live Dersleri Verimsizliği Üzerine Son Sözler

EF English Live Nedir?

EF English Live, uzun yıllardır yurtdışı eğitimi formatında İngilizce öğretmiş bir markanın, online İngilizce koludur. Education First markasının, online İngilizce eğitimi konusundaki taleplere kayıtsız kalamaması, piyasaya EF English Live diye ismi epey uzun bir marka çıkarmasına sebep olmuştur. Bu şirket aslında bir sürü ülkeden, İngilizce konuşulan memleketlere öğrenci taşıması sonucu, eğitim sektöründe kendine iyi bir yer edinmiş durumda. Bunu da, deneyim söylemleri üzerinden online sisteme taşımayı amaçlamış. Kısaca EF English Live, öğrencilerin 7/24, diledikleri yerden kullanacakları bir platformdur. Bu platform, en basit haliyle online İngilizce kurs içeriği sağlar.

EF English Live Fiyatları ve Tarifeleri Hakkında Kısa Bilgilendirme

EF English Live fiyatları, ülke ve para birimi fark etmeksizin dolar üzerinden hesap ediliyor. Yani bu durumda kurdan etkilenmeniz mümkün. Bunun yanı sıra, bu uygulamanın fiyatları da görece pahalı. Ancak, aşağıdaki tabloda genel EF English Live fiyat çizelgesini görebilirsiniz. Dilerseniz tıklayarak fiyatlar hakkında daha kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.

Paket SüresiDers ŞekliFiyatDers Süresi
Paket 1
(yıllık üyelik)
Ayda 30 özel ders + Ayda 4 birebir ders436 $ = 12.396 ₺ (aylık)Birebir ders:
40 dk
Paket 2
(yıllık üyelik)
Ayda 30 özel ders + Ayda 8 birebir ders556 $ = 15.812 ₺ (aylık)Grup ders:
45 dk

EF English Live Eğitim Sistemi

Bu tabloda gördüğünüz gibi, EF English Live paketlerinin hepsi grup+özel ders karmasından oluşuyor. Ancak aylık olarak tanımlanmış bireysel ders hakkı, paket türünü ve fiyatını belirliyor. Aslında, grup dersleri fiyat konusuna doğrudan bir etki sağlamıyor. Bu uygulamada asıl para eden element, bireysel dersler oluyor. EF English Live grup dersleri ise, temeli oluşturan ve ekstra bir özellik taşımayan eğitim düzeni olarak karşımızda beliriyor. EF English Live eğitim sistemi, daha çok uzun süreli planlara uygun tarifeler sağlıyor. Bunda, haftalık bireysel ders sayısının azlığı da etkili olmuşa benziyor. Bunlara ek olarak, seviye atlama ve ilerleme gibi konularda online materyallerin tamamlanması etkili oluyor. Belirli sayıda derse katılım ve ünite etkinliği, öğrencileri bir üst kura geçirecektir. Kısacası, bireysel kurs planı ve özel dersler yerine, daha çok standart ve tekil halde bir içerik bu platformun eğitim sistemini oluşturuyor.

EF English Live Grup Dersleri Hakkında Gerçekler

EF English Live, öğrencilerden talep ettiği fiyatlara dair ser verip sır vermiyor. Fiyatları öğrenme isteği sonucunda form dolduran öğrencileri, EF English Live müşteri temsilcileri karşılıyor. Fiyatlar yalnızca telefonla verilirken, uygulamaya dair önemli özellikler de bu konuşmalar sırasında aktarılıyor.

Tam da bu sırada, EF English Live grup dersleri konusunda bazı temsilcilerin öğrencilere “sınırsız oturum hakkı” şeklinde bilgi verdiğini öğreniyoruz. Ancak, hem diğer temsilcilerin dediği gibi, hem de gerçekte olduğu gibi bu uygulama yalnızca 30 grup dersi hakkı tanıyor. Fakat öğrencilerin de bunu teyit edecekleri resmi bir araç yok. Bazı öğrenciler EF English Live uygulamasına bu şekilde katılıyor ancak acı gerçeklerle sonradan yüzleşiyor. Şimdi, size Trustpilot isimli marka yorum ve değerlendirme sitesinden bir yorumu çevirerek vereceğim. İsme tıklayarak yorumun kendisine gidebilirsiniz.

Bana kursu teklif ettiğinizde, bana sınırsız grup dersleri alabileceğimi söylediniz ve şimdi kayıtlı olduğumda sadece ayda 30 dersim olduğunu söylüyorsunuz, bana kursu teklif ettiğinizde bana vaat ettiğiniz şeyi yerine getirmiyorsunuz, eğer sadece ayda 30 grup dersi olduğunu bilseydim Open English’e katılarak daha iyi olurdum, çünkü onların tüm gün sınırsız dersleri var. Bana yalan söyleme.

Leidy Diana Bragado Mendoza

Bu noktada, EF English Live grup dersleri ve diğer sistemlerinin, Open English ile ne denli benzer olduğunu hatırlıyoruz; burada, bu garip olaydan da bahsetmiştim.

Eğitmenler Hakkında

EF English Live, eğitmenlerin yalnızca anadili İngilizce olan kişilerden oluştuğunu iddia ediyor. Ancak, bu platformda eğitmen olma gereklilikleri de farklı şeyler söylüyor. Bu platformda yer almak için ne vatandaşlık, ne de anadil durumu bir kriter konusu. Yalnızca akıcı İngilizce sahibi olup, deneyimi olmasa da eğitim sertifikası olan herkes eğitmen olabilir. Burada, eğitmenlerin kalitesi hakkında olumlu ya da olumsuz bir şey demiyorum. Ancak, EF English Live eğitmenleri hakkındaki gerçeklerle, uygulamanın vitrinindeki söylemlerin örtüşmediğini vurguluyorum. Gerekli araştırmayı siz de kolaylıkla yapabilirsiniz elbette.

Grup Derslerinin Katılımcı Sayısı Hakkında

EF English Live grup dersleri, en çok da katılımcı saysıyla şüpheli konuma geliyor. Çünkü online İngilizce eğitimine avantajı kalabalık sınıflardan kurtulmak. Ancak, 7-8 katılımcılı EF English Live grup dersleri, size bir avantaj sunamıyor. Derslerin 30 dakika sürmesi, eğitmen seçimi olmaması ve oturumun yarısının tanışmaya gitmesi, işleri iyice zorlu hale getiriyor. Bu noktada, bazı katılımcılar daha atik davranarak, çekingen öğrencinin de konuşma süresinden pay çalabilir. Çünkü dersler tamamen sohbet ortamı çerçevesinde yürüyor. Ancak, doğru sayıda katılımcı, dersleri yönetecek tecrübede öğretmen ve planlı-programlı derslerle grup oturumlarının hem verimli hem de eğlenceli olma potansiyeli çok fazla. Bunu da atlamak istemem.

EF English Live Grup Dersinin Beklenen Akışı

EF English Live grup derslerinin beklenen akışı ise, uygulama içinde çok önceden belirlenmiş sabit konuların seçimiyle başlar. Öğrencilerin eğitmen seçme hakkı yoktur; spontane atamalar yapılır. Ders, 7-8 kişinin katılımı ile başlar. Bu derste, ilk anlar herkesin kendini tanıtması ile başlar. Sonrasında eğitmen, konu hakkında ortaya sorular sorar. Burada söz hakkı almak için kullanıcıların acele etmesi gerekiyor. Ayrıca, önceden belirlenmiş bir akış olmadığı için, farklı konulara sapmanız da olası. Bu durum bazı öğrenciler için sorun olmayabilir. Ama İngilizce’ye sıfırdan başlayanlar, konuşma konusunda kendini geride hissedenler ve belirli hedefleri olanlar için, deneyime açıklıktan ziyade planlı ilerleme ön planda olmalıdır.

EF English Live Grup Dersleri Verimsizliği Üzerine Son Sözler

EF English Live grup derslerinin sayıca çokluğu kadar, oturumların katılımcı sayısının da dezavantajını yeniden hatırlayalım. Grup derslerinin standart bir şekilde, her saat başı tarzı bir sistemle açılması da, kişiselleştirilmeden uzak bir yapıda olduğunu gösteriyor. Spontane gelişen ve pedagojik ilkelerden uzak bir şekilde planlamış grup derslerinden bazı öğrenciler diledikleri verimi alamayabilirler. Eğer kişiselleştirilmiş eğitim, özel dersler, interaktif oturumların yanı sıra müfredat takibi gibi kritik elementler için, alternatif platformlara göz gezdirebilirsiniz. Özellikle, Flalingo isimli uygulamanın beklenti ve ihtiyaçlarınızdan fazlasını sunduğunu siz de fark edebilirsiniz. Yine de seçim sizin diyerek yazımı noktalıyorum; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu