fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelPlatformlar

Cambly Benzeri Uygulamalar – Cambly Alternatifleri

Cambly Benzeri Uygulamalar ve Alternatifler Nelerdir?

Cambly alternatifi ve muadili uygulamalar nelerdir? Flalingo, Preply ve Open English Cambly benzeri uygulamalardır. Canlı ve birebir derslerin aylık ücreti ile Cambly’e en çok benzeyen Flalingo en iyisidir.

Herkese selam, ben Türklerin İngilizce’yi daha kolay bir şekilde öğrenmesine ve konuşmasına katkı sağlayacak Cambly benzeri uygulamalar ve yorumlarını sizlere göstermek için buradayım. Her sene gittikçe yabancı dillerin özellikle de İngilizce’nin öneminin artması ile beraber yabancı dillere karşı olan ilgi de artmaktadır. Ben de yabancı diller ile içli dışlı birisi olarak bu konunun öneminin farkındayım. Bu sebeple yabancı bir dil öğrenmek ve o dili konuşmak, globalleşmek adına önem taşır. Artık, yol derdi olmadan dilediğiniz yerde online şekilde yabancı dil öğrenebileceğiniz uygulamaların bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat, aranızda son yıllarda adından çokça bahsettiren Cambly İngilizce öğrenme platformunun yanı sıra hangi alternatif uygulamalar var biliyor musunuz? Sen de Cambly tarzı uygulamalar ile ilgili bilgileri öğrenmek istiyorsan okumaya devam et!

Flalingo

Flalingo, Cambly benzeri platformlar arasında üst yerlerdedir. Benim gibi birçok öğrenciye birebir ve online olacak şekilde ders imkanı sunuyor. Aynı zamanda 7/24 canlı ders imkanı ile birlikte dilediğiniz vakitte derse katılabilme şansınız olur. Rakiplerine kıyasla, Flalingo akıllı öğretmen algoritması sayesinde kendinize en uygun öğretmeni seçmenizi sağlar. Böylece hem kendiniz için yeni bir adım atmış olursunuz hem de kendi tarzınıza uygun bir öğretmen ile sizin için daha verimli bir ders imkanına sahip olursunuz. Tabii ki birden fazla abonelik seçeneği bulunan Flalingo size dilediğiniz gibi ve esnek bir abonelik seçeneği sunar. Eğer İngilizce öğrenme yoluna çıkmak istiyorsanız, siz de benim gibi Flalingo yorumlarına göz atarak aboneliğinizi gerçekleştirin. Buradaki linkten daha detaylı bilgi için siteye ulaşabilirsiniz!

flalingo

Open English

Cambly gibi uygulamalar arasında yer alan bir diğer uygulama Open English’tir. Hem yenilikçi araçlara sahip olan hem de teori ile pratiği bir araya getiren bu platform İngilizce öğrenme yolunuza fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda ücretsiz seviye belirleme testine girerek ders planınızı oluşturabilirsiniz. Eğer iş İngilizce’ni geliştirmek, yurt dışında okumak ya da yaşamak amacıyla girilen TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlanmak istiyorsan Open English’in sitesinden daha kapsamlı bilgiye ulaşabilirsin.

Cambly benzeri uygulama Open English

Preply

İngilizce’nin yanı sıra başka yabancı dillerden dilediğinizi öğrenmek için Preply de Cambly benzeri uygulamalar arasında yerini alır. İspanyolca, İtalyanca, Çince ve daha fazlası için Preply yabancı dil öğrenme platformu önerilebilir. Yeni bir dil öğrenmekle beraber, dünyanın dört bir yanından eğitmenlerle bir araya gelerek yeni kültürler de öğrenebilirsin. Cambly alternatifi olan Preply sitesine ulaşmak istersen hemen tıkla.

Cambly benzeri preply

Çocuklar İçin Yabancı Dil Eğitimi Veren Cambly Benzeri Uygulamalar Hangileridir?

Çocuklar için İngilizce sağlayan Cambly Kids tarzı uygulamalardan en idealleri Flalingo ve Novakid uygulamalarıdır. Fiyatı ve kullanıcı değerlendirmeleri ile Flalingo öne çıkar. Çocuk kategorisinde de Flalingo, iyi bir Cambly muadilidir.

Uzun zamandır dil ile uğraşırken şunu anladım. Bir yabancı dili ne kadar erken öğrenmeye başlarsan o kadar iyi. Bu yüzden sadece gençler için değil, çocuklar için de erken yaşta İngilizce öğrenmek kritiktir. Elbette çocuklar için İngilizce öğrenme süreci yetişkinlerinkinden daha farklı ilerleyebilir. Çocuklar için yaygınlaşmış Cambly muadili uygulamalar için şu platformlar gösterilebilir: Flalingo Kids ve Novakid.

Flalingo’ da olduğu gibi Flalingo Kids’te de akıllı takip sistemi ile öğretmen çocuğun durumunu takip edebiliyor ve buna göre bir ders işleyişi belirliyor. Her çocuğun seviyeye uygun bir sistem ile Çocuklar için profesyonel İngilizce öğretmenleri ile birlikte görüntülü şekilde yenilikçi yöntemler ile İngilizce öğrenmek artık mümkün hale gelir. Çocuklar hem yabancı dil öğrensin hem öğrenirken eğlensin!

flalingo kids

Novakid ise diğer bir Cambly alternatifi olarak çocuklar için İngilizce öğrenme platformudur. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerle hem konuşma pratiği hem de grup etkinlikleri sunuyor. Eğer siz de çocuğunuz için ya da bir tanıdığınız için İngilizce öğrenme platformu arayışındaysanız buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

novakid-cambly tarzı

Cambly Benzeri Uygulamalar ve Yorumları

Bilindiği üzere birkaç senedir online ve konforlu bir şekilde İngilizce öğrenmenin yolu Cambly ile açıldı. Fakat, bununla birlikte birden fazla alternatif dil öğrenme uygulamaları kullanıma sunulmuştur. Eğer İngilizce öğrenme yoluna yeni adım atacak biriyseniz sizin için Cambly benzeri uygulamaların yorumları yol gösterici olacaktır. Aşağıdaki uygulamaların yorumlarına göre siz de dilediğiniz platformdan derslere katılabilirsiniz:

Flalingo Yorumları

Hem öğrenciye verdiği değer, hem öğretmenleri ile Flalingo yorumları ve değerlendirmeleri olumlu yöndedir. Örneğin, Veli “Flalingo ile tanışana kadar gitmiş olduğum kurslar hiç tatmin edici değildi” yorumunda bulunmuştur. Bununla birlikte, öğretmeninden de çok memnun kaldığını dile getirmiş. Canan Hanım ise şu şekilde yorum yapmıştır: ” Son 6 aydır İngilizce öğrenmek için Flalingo kullanıyorum. Okuma ve yazma becerilerimi inanılmaz ilerlettim.” Sen de birden fazla abonelik seçeneği sunan bir uygulama mı arıyorsun? Ya da dilediğin öğretmen ile kolayca İngilizce çalışmak mı hedefin? O halde Flalingo’nun sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Preply Yorumları

Flalingo kadar olmasa da Preply dil uygulamasının da yorum ve değerlendirmelerini kolayca bulabilirsiniz. Bir kullanıcı yorumu şu şekildedir:

“3 aydır aktif kullandığım ve çok memnun olduğum dil öğrenme sitesi.” Fakat bunun yanı sıra olumsuz yorumlar da görmek mümkündür: ” Preply’den deneme maksatlı dersler aldım. Ders aldığım hocadan memnun kalmadım ve satın aldığım derslerin iptalini istedim. Aldığım dersler için bana iade yapmadılar ama dersleri iptal ettiler.”

Open English Yorumları

Cambly tarzı bir diğer İngilizce öğrenme uygulaması ise Open English’tir. Satın alımdan önce yapılan platform tanıtımına yönelik sanal demo turlarına ulaşma imkanına sahip olursunuz. Lakin, olumlu yorumların yanında haber verilmeden abonelik yapılmasına dair olumsuz yorumlar da bulunur. Bu duruma paralel olan şöyle bir yorum vardır. “Open English otomatik üyelik tanımlayıp fatura kesiyor ve mağdur ediyor.”

Cambly Benzeri Uygulamaları Karşılaştıralım

Yukarıda bahsettiğim gibi Cambly benzeri uygulamalar gittikçe artıyor. Peki, “Hangisi daha avantajlı?” ya da “Hangi Cambly alternatifi daha uygun?” gibi soruların mı var? O halde anlattığım Cambly muadili uygulamalar konusunda size karşılaştırmaları ve fikirlerimi belirtmek isterim.

Yetişkinler İçin Cambly Benzeri Uygulamalar Karşılaştırması

ÖzelliklerCambly Flalingo
Değerlendirme Sayısı ve Olumlu Olanlar 895 – 397150 – 117
Dilediğin Öğretmeni Bulma Oranı%85%95
Müşteri Hizmetlerine Ulaşabilme Oranı%84%95
Eğitmen Kalitesi%85%98
Fiyat/Performans%88%97
Cambly vs Flalingo
ÖzelliklerCambly Open English
Değerlendirme Sayısı ve Olumlu Olanlar895 – 397779 – 248
Fiyat/Performans%88%85
Dilediğin Eğitmeni Bulma Kolaylığı%80%82
İade Kolaylığı%80%78
Eğitim Materyal Kalitesi%83%82
Cambly vs Open English
ÖzelliklerCamblyPreply
Değerlendirme Sayısı ve Olumlu Olanlar895 – 397238 – 85
Eğitmen Kalitesi%85%91
Dilediğin Eğitmeni Bulma Kolaylığı%80%85
Derslere Sorunsuz Bağlanma%82%87
İade Kolaylığı%80%85
Cambly vs Preply

Çocuklar İçin Cambly Benzeri Uygulamalar Karşılaştırması

ÖzelliklerCambly KidsFlalingo Kids
Değerlendirme Sayısı ve Olumlu Olanlar895 – 276187 – 161
Eğitmen Kalitesi%92%98
Fiyat/Performans%89%95
Dilediğin Eğitmeni Bulma Kolaylığı%91%100
Eğitim Materyal Kalitesi%90%100
Cambly Kids vs Flalingo Kids

Peki, İngilizce Öğrenmek İçin Hangi Siteyi Seçmeliyim?

Buraya kadar sizler için en yaygın kullanılan Cambly benzeri siteleri sıralamış bulunuyorum. Elbette, şunu söyleyebilirim ki kendi tarzınıza ve bütçenize uygun olan platformu seçebilirsiniz. Fakat, karşılaştırmalara göre hem yetişkinler için hem de çocuklar için Flalingo İngilizce uygulaması cazip gibi. Ben de bir dil bilimleri profesörü ve polyglot olarak ilk başta Flalingo’yu denemenizi önerebilirim. Hala kararsızsanız buradaki linkten Cambly benzeri uygulamalar ile ilgili yorumları ve puanları görebilirsiniz. Ayrıca yukarıda belirttiğim karşılaştırma tablolarına göre kararınızı verebilirsiniz. Böylece siz de İngilizce öğrenmeye ve rahat konuşmaya bir adım atın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu