fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizce

Cambly ile Sıfırdan İngilizce Yeni Başlayanlar İçin Mümkün Mü?

Cambly ile sıfırdan İngilizce öğrenmek ne kadar mümkün? Sen de sil baştan bir İngilizce yolculuğuna çıkmak istiyorsan, bu soruları sormuş olabilirsin. Dil öğrenmenin bir sonu ya da sınırı olmasa bile, kesinlikle bir başlangıcı vardır. Doğru bir başlangıç yapmak ise, doğru çözümlere yol almanızı sağlayabilir. İnternetin en tanınan online İngilizce uygulamalarından Cambly, bu serüvende doğru yol arkadaşı mı diye merak ediyorsanız, bana da araştırmak düşer. Bugün Cambly uygulamasını ele alıp, sıfırdan İngilizce öğrenme konusunda nasıl bir katkısı olur konusunu tartışmaya açtım! Buyrun başlayalım!

İçindekiler

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek

Sıfırdan İngilizce öğrenmek gibi bir karar almak kolay olmasa gerek. Neredeyse dünyanın her yerinde konuşulan bu dil iş, eğitim ve günlük hayatımızda karşımıza çıkıyor. Aslında İngilizce ile sandığımızdan daha içli dışlıyız. Fakat aktif bir şekilde kullanıp faydasını görme konusunda neredeyse herkesin yaşadığı bir sıkıntı var. Peki sorun nerede? Sorun, öğrencileri ezberci eğitim sistemine hapsetmiş sistemde. Aslında öğrenmesi hem kolay hem de keyifli olan bu dil bizler için bu denli zor olmamalı. Ve en sonunda bu kısır döngüyü kırmak için tüm sayacı sıfırlamak doğru bir karar olabilir. Böylelikle tüm yanlışlardan arınıp, temiz bir sayfayı açarak İngilizce öğrenme hikayenizin başlığını atabilirsiniz. Fakat cevaplamam gereken bir soru var; Cambly sıfırdan İngilizce öğrenmek için doğru yer mi? Size kısaca “hayır” ya da “evet” demeyeceğim ama karar almanıza yardımcı olabilecek önemli kriterlerde yol göstereceğim. Okumaya devam edin!

Cambly Uygulamasına Yakından Bakalım

Cambly logo- Cambly ile sıfırdan ingilizce

Cambly uygulamasına yakından bakalım ve bizlere nelerle geliyor inceleyelim. Bunun sonrasında da İngilizce öğrenmek ve konuşmaya başlamak için uygun bir platform mu görelim. Cambly hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok çünkü herkes bu uygulamayı yakından tanıyor. Konuşarak İngilizce öğretme metodunu benimsemiş ve bunun için çeşitli ülkelerden öğretmenleri bünyesine katmış. Kısa zamanda herkesin hayatına sık tekrarladığı reklamlarla girip, akıllarda yer etti. Şimdi öne çıkan özelliklerine kısaca bakalım:

Cambly Kullanıcı Deneyimi

Bir uygulamaya başlamadan önce neyle karşılaşacağımıza dair ipucu almak istersek kullanıcı deneyimini görmeliyiz. Fakat belirtmeliyim ki, aslında Cambly düzenli bir programı ve kursları olan bir uygulama değil. Daha çok İngilizce konuşan kişileri bir araya getirip, aralarından seçim yapmanızı istiyor. Yani bireysel programı sağlamanın öne çıktığı, özgür dolaşıma olanak tanıyan bir platform. Elbette bir hocayla tanışıp düzenli dersler almanız mümkün. Fakat şu ana kadar incelediğimiz kullanıcı deneyimleri tam tersini gösteriyor. Neyse, konumuza dönelim. Örneğin, yeterli dersleri almış, fakat konuşamıyorsanız, dilediğiniz zaman girip sizle sohbet edecek birini seçebilirsiniz. Böyle pratik yaparak konuşma sorununuzu en aza indirgemiş olabilirsiniz. Ya da aklınıza takılan, tam kavrayamadığınız bir konu olduğunda yine bir hocayı seçip kısaca bahsetmesini isteyebilirsiniz. Lakin İngilizce konusunda kayda değer bir deneyimi bulunmayan kişiler için uygun dersler bulmak pek mümkün olmayabilir. Cambly kullanıcı deneyimi konusu bize bu sorunu işaret ediyor.

Cambly Öğretmenleri

Bilinmeyende kaybolmamak için rehber ya da harita aramak gibi, sıfırdan İngilizce öğrenmek için de bir yol gösterici bulmanız lazım. İşte bu noktada online İngilizce kursları devreye girip size deneyimi ve bilgisiyle yol gösterecek öğretmenler sağlamalı. Bu iş için Cambly uygun mu değil mi öğrenmek için, hocaların yetkinliğinden emin olmamız lazım. Cambly öğretmenleri hakkında detaylı bilgiye tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yine bu konuya hızlıca baktığımız zaman, Cambly uygulaması size düzenli bir öğretmen sağlamıyor. Beğendiğiniz hoca sizinle aynı müsait saatlere sahip olmayabilir. Ya da anadili gerçekten İngilizce olan biri profesyonel bir eğitmen olmayabilir. Kısacası doğru rehberi bulmak için vakit harcamanız ve şansınızın yaver gitmesi gerekiyor. Hali hazırda İngilizce konusunda yeterli bilgisi olmayıp sıfırdan başlamak isteyen kişiler için bu süreç iyice içinden çıkılmaz hale gelebilir.

Sıfır İngilizce İle Cambly Uygulamasına Başlamak Uygun Mu?

Sıfır İngilizce le Cambly uygulamasına başlamak uygun mu sorusuna yine de hızlı bir cevap vermeyelim. Bu uygulamayı şimdi de seviyelere uygunluk konusunda ele almaya çalışacağım. Böylelikle sizin kafanızdaki planla örtüşüp örtüşmediğine de karar verebilirsiniz.

Cambly Başlangıç Seviyesi İçin Uygun Mu?

Belirttiğimiz gibi bu uygulamanın esas amacı sizi bir kurs sürecine sokmaktan ziyade destekleyici bir eğitim sunmak. Bunun için de konuşabileceğiniz, İngilizce bilen kişileri Cambly ile bulabilirsiniz. Fakat İngilizce konusunda henüz ilk adımı Cambly eşiğinde atacaksanız size uyarmam gerekiyor. Çünkü dediğim gibi, Cambly bir kurs hizmeti yerine destekleyici eğitim sunuyor. Siz de İngilizceye sıfırdan başlamak istiyorsanız detaylı bir plan dahilinde bunu yapmanız doğru olabilir. Aksi takdirde derslerden verim alamaz, motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. Başlangıç seviyesinden kastınız sıfırdan İngilizce öğrenmekse Cambly konusunu bir kere daha düşünmelisiniz. Eğer belli bir temeliniz varsa daha seçimlerinizi daha rahat yapabilirsiniz.

Cambly Orta ve İleri Seviyeler İçin Uygun mu?

İngilizce öğrenmek bir süreç dedik. Bu yolun duraklarından orta ve ileri seviye konusunda da meraklarınız olabilir. Doğru bir başlangıç sonrası ileriye dönük hedeflerinizi gerçekleştirmek için Cambly doğru bir ortak mı diye de düşünebilirsiniz. Dediğim gibi, Cambly dolu dolu bir kurs içeriği ve planı sağlamıyor. Fakat pratik için uygun bulabilirsiniz. Ancak uygulamada bulacağınız İngilizce öğretmenleri her zaman profesyonel kişiler olmayabilir. Bu da ilerlemenizi zora sokabilir. Özellikle C1 ve C2 seviyesinde yardım arıyorsanız, daha titiz davranmalısınız. Henüz yolun başında da olsanız, bu seviyelere kısa sürede varabilmeniz mümkün. Başarılı olacağınıza inandığım için bu uyarıyı yapmak istedim.

Sil Baştan İngilizce Öğrenebileceğiniz Örnek Bir Platform

Sil baştan İngilizce öğrenebileceğiniz örnek bir platformdan bahsederek sizi kapanış bölümüne almak isterim. Biliyorsunuz ki internette muadili olmayan ürün ya da hizmet yok. Kısa bir arama sonrası umduğunuzdan daha iyisini bulmak artık mümkün. Bu durum İngilizce eğitimi için de geçerli. Elbette Cambly tarzı uygulamalar internette mevcut. Bu yazıyı okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Fakat yüksek kullanıcı puanları, olumlu yorumlar ve kaliteli öğretmen kadrosuyla size Flalingo uygulamasını önermek isterim. Dolu dolu bir kurs içeriği sağlaması ve bunu konuşma egzersizleri temeline oturtmasıyla dikkat çeken bir platform. Bu saydıkların ve daha fazlası sayesinde sıfırdan başlangıç yapacaklara gönül rahatlığıyla Flalingo’yu öneriyorum.

Sonuç: İngilizce Eğitiminde İlk Durak Cambly Olmamalı

Sonuç: İngilizce eğitiminde ilk durak Cambly olmamalı diyerek bu yazıyı noktalamaya geçebilirim. Bugünkü yazımızın konusu Cambly ile sıfırdan İngilizce öğrenmek mümkün olup olmadığı üzereydi. İngilizce eğitimine sıfırdan ve doğru adımlarla başlamak isteyenler için Cambly’nin sunduğu özelliklere değindim. iyi bir kurs içeriğinin profesyonellerce desteklenmesi gerektiğinin altını sıklıkla çizdim. Fakat Cambly uygulaması daha farklı çalışma prensipleri benimsemiş durumda. Bu nedenle okurlarıma Cambly yerine, daha uygun olduğunu düşündüğüm Flalingo’yu öneriyorum. Bugünlük de benden bu kadar, İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu