fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizce

Cambly Hakkında Her Şey: Tüm Merak Edilenleri Tek Tek Açıklıyoruz!

Cambly hakkında her şey: hiçbir şey sır olarak kalmayacak! İnternetten çıkıp hayatlarımızın merkezine gelen uygulamalardan bir diğeri de Cambly. Online bir formatta İngilizce öğrenmek isteyenin yolu bir şekilde Cambly ile kesişiyor. Günden güne popülerliğini arttırsa da, rakipleri peşinde. Karar verme yolunda pek çok soru durağına uğrayan öğrenciler kendilerini internette araştırma yaparken buluyor. Fakat evi internet olan bu uygulama, sizin eriştiğiniz yerlere, sizden çok daha önce uğramış halde. Demem o ki, internette bir bilgi kirliğine maruz kalmak olası. Gelin, o halde ben de tüm sorularınıza yanıt vereceğim Cambly hakkında her şey yazıma başlayarak sır düğümlerini tek tek çözeyim.

İçindekiler

Cambly Nasıl Bir Sistem İle Çalışıyor?

İlk önce Cambly nasıl bir sistem ile çalışıyor, gelin bunu öğrenelim. Her şeyin sizin İngilizce eğitiminiz için planlanıp, bu konuda aksiyon almak sürecin sağlığını belirler. Yani sistem yanlışsa, tıpkı yanlış iliklenmeye başlayan bir gömlek gibi tüm süreç yanlış gider. Bunun önüne geçmek için doğru çalışan bir sisteme dahil olup olmadığınızı öğrenmeniz lazım. Cambly, bir online İngilizce öğrenme platformudur. Bu uygulamada size tanınan asıl imkan, İngilizce konuşmanıza yardımcı olacak kişilerle buluşmak. Böylece eğitim sistemimizde ihmal edilen konuşarak öğrenme gerekliliği de hayata geçiriliyor. Yani, öğretmenler hayati önem taşıyor. Şimdi gelin, eğitim grubunu inceleyerek sistemin çarklılarında sorun var mı, görelim.

Cambly Öğretmenleri Hakkında Her Şey

Cambly’deki öğretmenlerin hakkında bilgi almanız, sürecin işleyişi ve muhtemel eğitim sürecinizin ne olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Çünkü bu süreçte karşılıklı dakikalar geçirirken İngilizce eğitiminizi şekillendireceksiniz. Cambly de bunun öneminin epey farkında. Elbette biz de bunu öncelikle Cambly reklamlarındaki anadili İngilizce olan eğitmen vurgusundan anlıyoruz. Şimdi de gerçeklere gelelim; Cambly öğretmenleri gerçekten profesyonel mi? Aslında baktığımız zaman native hocaları fark etmek mümkün olsa da, bu denli geniş kadronun çoğunluğuna genelleyemeyiz. Demem o ki, bu platformda bulaşacağınız öğretmenlerin pek çoğunun ana dili İngilizce değil. Buna ek olarak, eğitim fakültesi mezuniyeti şartı da Cambly politikasının bir parçası değil. İngilizce öğretmenliği yapmak için gerekli olan sertifikalara ise kısa zaman içinde ulaşmak da mümkün. Detaylar için burayı ziyaret etmenizi isterim. Bu şekilde öğretmenler hakkında kafanızdaki tüm soru işaretleri silinecek.

Cambly Ders Planları

Öğretmenler konusundan sonra da, bu kişilerle hangi plan dahilinde iletişimde olacağınıza bakmak lazım. Cambly’de aslında belirli bir programdan ziyade üyelik şekli var. Bu grup dersleri üyeliği ve birebir olmak üzere ikiye ayrılıyor. Eğer grup derslerinin kaç kişi olduğunu sorarsanız, emin olmamakla birlikte 3-5 kişi diyebilirim. Eğer iki program arasında seçim yapmak isterseniz, sizi kesinlikle bireysel derslere yönlendirmeliyim. Böylelikle verim alma noktasındaki etkenleri kontrol etme şansınız artabilir. Çünkü Cambly grup dersi aboneliği olanlar, bu derslerin bir plan çerçevesinde yürümediğini ve materyallerden faydalanamadıklarını dile getiriyorlar. Dilerseniz, Cambly grup dersleri hakkında ele aldığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Cambly Fiyatları

Bu uygulamadan İngilizce eğitimi almak isteyen de karşılığında maddi bir yükün altına girmek durumunda. Bu durumda elbette uygulama sizin bütçenize uyumlu mu değil mi diye kontrol etmeniz lazım. Lafı fazla uzatmadan size tablo halinde seçeneklerinizi göstermek isterim.

Haftalık SüreKapsamlı Abonelik FiyatlarıGrup Dersleri Fiyatları
1 saat (haftada) 3,222 TL (aylık)1,197 TL (aylık)
2,5 saat (haftada)9,422 TL (aylık)
Cambly Fiyatları

Piyasaya hakim olmayanlar için ise Cambly alternatifleri ve karşılaştırmalı fiyat tablosu da sizlerle.

Platformların Birebir İngilizce Ders Fiyatları

Bir Cambly Ekstrası: Cambly AI

Geçtiğimiz günlerde Cambly bir yenilikle çıkageldi; Cambly AI. Yapay zeka ile destelenen bu platform İngilizce eğitimine teknolojiyi getiriyor. Henüz yeni olan ve deneme aşamasında diyebileceğimiz bu uygulamayı sizler için denemiştim. Bu uygulama da elbette gerçek bir öğretmenin yerini alamasa da ek bir kaynak görevi görebilir ancak. Bahsettiğim deneme süreci hakkında edindiğim deneyimlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Cambly’nin Kullandığı Materyaller

Cambly AI hakkında konuşurken, ek materyal görevi görebileceğini söylemiştim. O sırada, dersler kullanacağınız materyallerinde açıklığa kavuşması gerektiği geldi aklıma. Cambly ders materyali olarak ismi ve kalitesi bilinen kaynaklar sağlamıyor. Bunun için kendi dizayn ettiği kaynaklar var. Fakat toplu bir şekilde sizi seviye seviye atlatacak bir içerik değil. Sadece çok belirli konulara değindikleri çok basit e-kitaplar mevcut. Ayrıca bu bireysel çalışma için sunuluyor. Derste de takip için hocanız ne uygun görürse onunla ilerliyor. Orada da çalışan bir sistem ve takip maalesef ki eksik. Buna ek olarak internette bazı Cambly aboneleri, bu kaynaklara da erişemediklerini bildirmiş durumda.

Cambly Nasıl Biliniyor: Tüm Yorumlar

Cambly’nin internette çok ünlü bir platform olduğunu söyledim. Fakat bu aydınlık taraftan daha karanlık taraflara geçersek senaryo da değişecektir. Elbette yorumlardan bahsediyorum. İnternetin yaygınlaşmasıyla insanlar yaşadıkları kötü deneyim ya da hak ihlalleri konusunda eli kolu bağlı beklemek zorunda değil. Hem diğer insanlara uyarı mahiyetinde, hem de hizmet sağlayan taraftan bir muhattap bulabilmek için yorum yapabiliyor. Bu platformlar Şikayetvar ve Ekşi Sözlük olarak en popülerleri. Cambly Ekşi Sözlük yorumlarından başlamak gerekirse, agresif reklam politikaları epey bir kullanıcıyı irite etmiş gibi. Şikayetvar yorumları da karttan habersiz para çekimi, habersizce üyelik yenilenmesi ya da üyelik iptalinde yaşanan hak kaybı taleplerinden meydana geliyor. Dilerseniz 110 sayfadan fazla yoruma sahip olan Cambly’nin Ekşi Sözlük macerasını ele aldığım bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Sonuç: Tüm Sırlar Gün Yüzüne Çıktı, Cambly Sınıfta Kaldı

Sonuç: Tüm sırlar gün yüzüne çıktı, Cambly sınıfta kaldı! Bugünkü yazımızın konusu “Cambly hakkında her şey” şeklindeydi. İnternette İngilizce öğreneceklerinin yolunun düştüğü Cambly’deki soru işareti duraklarına uğrayarak, önemli noktaları derinlemesine inceledim. Hali hazırda bilinen ve daha fazlası da merak edilen bu uygulamaya dair ben de çok soru alıyordum. Bu blog dahilinde yaptığım incelemelerin katkısıyla da Cambly hakkında her şeyi konuşabildim. Böylelikle farklı konuları tek bir yazıda toparladım denilebilir. Fakat görüyoruz ki, Cambly sistem hatalarıyla başlayarak kaynaklar konusunda kadar her düğmeyi yanlış ilikliyor. Ne diyeceğim belli; alternatiflere yönelebilirsiniz. Bunu da söyledikten sonra sırada bu yazıyı bitirmek var. Görüşünceye değin, İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu