fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelPlatformlar

Wall Street English Alternatifleri: İngilizce Öğrenebileceğiniz Online Platformlar

İçindekiler

 1. Wall Street English Alternatifleri
 2. Sizin İçin Wall Street English Benzerleri: Flalingo, Preply, İtalki, Livexp ve Cambly
 3. Sonuç: Flalingo Wall Street’e En İyi Alternatif

1. Wall Street English Alternatifleri

Wall Street English Alternatifi İngilizce Öğrenebileceğiniz Online Platformlar

Wall Street English alternatifleri, İngilizce öğrenmek, ya da ingilizcesini geliştirmek isteyen kişilerin göz atması gereken platformlardır. Bugünkü yazımda Wall Street English’e benzeyen kurslar aracılığıyla İngilizce öğrenmek isteyenlere bazı kurslardan bahsedeceğim. Hazırladığım listede Wall Street English muadili sayabileceğimiz kursları bulabilirken, değerlendirmeler sayesinde kendi kriterleriniz doğrultusunda karşılaştırma da yapabilirsiniz.

İngilizcenizi İlerletebileceğiniz Wall Street English Benzeri Platformlar

İngilizcenizi ilerletebileceğiniz Wall Street English Benzeri Platformları hızlı bir internet aramasıyla bulabilirsiniz. Tek tıkla karşınıza online ya da yüz yüze eğitim veren pek çok kurum çıkacaktır. Fakat Wall Street English’e benzeyen kurslar arıyorsanız, online platformlara yönelmenizi önererek alternatif sunmaya başlayacağım. Bildiğiniz gibi Wall Street English hem 7/24 online ders içeriği sağlarken geleneksel yüz yüze metodunu da sürdürüyor. Fakat yüz yüze kursları sadece 9 ilde hizmet verdiği için, online kursların popülerlik kazandığını görüyoruz. Bu sebeple size sunduğum Wall Street English alternatifleri online platformlar olacak.

Wall Street English Muadili Bir Platformda Neler Olmalı?

Öncelikle Wall Street English tarzı eğitim veren platformların esnek bir ders erişim sistemi olması gerekiyor. Canlı derslere 7/24 erişim sağlayabilmeniz, kendiniz için aradığınız İngilizce eğitim platformunda olması gerekenlerden ilki. İkinci olarak bu platformun alternatiflerinde aradığımız özellik ise uzman bir eğitim kadrosu. Bunu takip eden özellik, Wall Street English’in “kanıtlanmış metodumuz” şeklinde bahsettiği İngilizce konuşma pratiği. İngilizce öğrenirken çoğunlukla ihmal ettiğimiz, fakat en efektif yöntemlerden biri İngilizce konuşma pratikleridir. Wall Street English’in de benimsediği bu eğitim politikasını aranacaklar listemize kaydedelim. Farklı ihtiyaçlar izin düzenlenledikleri ve farklı hızdaki kursları olan Wall Street English alternatifi arayışımıza devam edelim.

2. Sizin İçin Wall Street English Benzerleri: Flalingo, Preply, İtalki, Livexp ve Cambly

Sizin İçin Wall Street English Benzerleri

Sizin için Wall Street English benzerleri, Flalingo, Preply, İtalki, Livexp ve Cambly gibi uygulamaları sıraladım. Bu listeyi çıkarırken diğer kursları elemek için önceki paragrafta saydığım kriterlerden yardım aldım. Yani esnek ders saatleri, kolay erişim, profesyonel eğitmenler ve konuşma egzersizleri bu platformların ortak özellikleri. Şimdi bu platformlara sırayla daha yakından bakalım.

Flalingo

Wall Street English’e alternatif olarak tanıtacağım ilk platform Flalingo. Online bir İngilizce kurs olan Flalingo, esnek ders saatlerini düzenli bir plan üzerinde öğrencinin seviyesine göre düzenleyen bir platform. Kadrosunu anadili İngilizce olan eğitmenlerden oluşturan Flalingo, pratik yaparak İngilizce konuşmanızı akıcılaştırabileceğiniz bir kurs. Bu bağlamda hem eğitmen kadrosu, hem konuşma egzersizleri, hem de esnek çalışma saatleri kriterlerini sağlayarak listemizde yer alıyor. Ayrıca Flalingo esnek ders saatleri ile hizmet sağlasa da, plan dahilinde kalarak İngilizce öğrenme sürecini kolaylaştırıyor.

Cambly

Cambly de internette sıkça karşılaştığımız online bir İngilizce eğitimi uygulaması. Bu popüler platformun dikkat çekici bir özelliğine değinmek gerekirse, kursları seviye bazlı değil konu bazlı sunması olacaktır. Örneğin İngilizce öğrenme amacınız tatile gittiğinizde konuşabilmekse, bu konuda özel bir içerik sağlıyor. Konu bazlı İngilizce eğitimi size belli noktalarda fayda sağlayabilir. Ancak, İngilizce öğrenmenin bir süreç işi ve seviyelerle ilerleyen bir olgu olduğunu da unutmamak gerekir.

Preply

Preply, Wall Street alternatifleri listemizde yer bulan bir diğer online kurs. 7/24 canlı ders içeriği sunan Preply de online bir platform olmasına karşın, ders içeriği konusunda da esneklik barındırıyor. Bir diğer deyişle, ders almak istediğiniz her seferinde kendiniz seçebilirsiniz. Konuşma pratiği için avantaj sağlasa da, İngilizce seviyesini ilerletmek isteyenler için devamlılık sağlayamama potansiyeli mevcut.

İtalki

İtalki ise şimdi üzerine konuşacağımız bir diğer Wall Street alternatifi. İtalki’nin online bir platform olması, derslere erişim kolaylığı ve konuşma pratiği ile listemize giriyor. Fakat İtalki sadece İngilizce öğrenmek için değil, öğretmek için de oluşturulmuş bir platform gibi görünüyor. Sıkça sorulan sorular kısmında bile, İngilizce öğretmek isteyen herkesi İtalki sıcak bir hoş geldin ile karşılıyor. Yani bu online kursumuzun anadili İngilizce olan profesyonel eğitimciler kriterini karşıladığını söyleyemiyoruz. Bu noktada, her ne kadar Wall Street English muadili olsa da, İtalki belli kriterlerde dezavantajlı konumda gibi görünüyor.

Livexp

Wall Street English tarzı benimseyen kurslar listesinde inceleyeceğimiz en son platform ise Livexp. Bu platformda sadece İngilizce değil, diğer dilleri de öğrenme şansını yakalayabilirsiniz. Fakat biz yine de İngilizce kısmına odaklanalım. Bu uygulamada da İngilizce konuşma fırsatı bularak pratik yapabilirsiniz. Fakat küçük bir parantez açmak gerekirse, Wall Street English gibi uzman bir kadro bulmanız pek söz konusu değil. Bunun yanı sıra derslerin devamlılığı konusunda Livexp ve kullanıcılarının major sorunlarla karşılaştığı doğrudur. Bu sebeple bu platformda öğretmenlerin erteledikleri dersler yüzünden İngilizce öğrenim sürecinizi sekteye uğrayabilir.

3. Sonuç: Flalingo Wall Street’e En İyi Alternatif

Sonuç olarak Flalingo Wall Street’e en iyi alternatif gibi görünüyor. Bu yazıda Wall Street English alternatiflerini siz İngilizce öğrenmek isteyenler için aradım. Flalingo, Preply, İtalki, Livexp ve Cambly gibi uygulamaları listeleyip hepsini çıkardığımız kriterlere göre değerlendirdim. Bu uygulamaların Wall Street English ile benzer yanlarını inceledikten sonra, Flalingo ismini öne çıkarmak istedim. Flalingo bu kriterleri kayıpsız karşılayıp öğrencilerini mutlu ediyor ve alternatif bir kurs oluyor. Flalingo’yu kullananların yorumları da bunu işaret ediyor. Bunun yanı sıra, sadece alternatif değil, rakip bir kurs olduğunu belirterek yazıyı sonlandırmak istiyorum. Bir sonraki yazıya değin kendinize iyi bakın.

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu