fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English Grup Dersi Ortamı Akıcı İngilizce İçin Engel Mi?

Open English grup dersi paketleri ile rağbet görüyor çünkü İngilizce öğrenim hedeflerini bu düzlemde daha uygun fiyatlara sağlıyor. Bunun yanı sıra, Open English sağladığı online İngilizce derslerini özellikle grup dersi paketleri ile öne çıkarıyor. Böyle olunca, birebir dersli premium paket o kadar ilgi görmezken, grup dersleri paketine kayıt yaptıranların sayısı artıyor. Ancak, online İngilizce’nin sağladığı yer ve zamandan bağımsızca ders işleme imkanı, kalabalık ders gerekliliğini egale ederken, Open English bu durumun zıttı bir sistem oluşturmuş. Akıcı İngilizce konuşma konusunda taviz vermek istemeyen öğrenciler için, grup dersleri büyük bir kaygı unsuru. Bu sebeple, bugünkü yazımızda Open English grup derslerini inceleyeceğiz.


İçindekiler

 1. Open English Uygulamasına ve Paketlerine Genel Bir Bakış
 2. En Güncel Open English Fiyatı Nedir? Biz de Emin Değiliz?
 3. Open English Grup Dersi Gerçekleri
  1. Grup Dersleri Hangi Seviyeler İçin Uygun?
  2. Open English Uygulamasında Grup Dersleri Kaç Kişilik?
  3. Yorumlar ve Open English Grup Dersi Hakkında Gerçekler
 4. Grup Dersleri Akıcı İngilizce Öğrenmeyi Engeller Mi?
 5. Sonuç: Open English Grup Dersleri İdeal Çözüm Değil

Open English Uygulamasına ve Paketlerine Genel Bir Bakış

Öncelikle, Open English uygulaması ve öğrenciler için sunduğu paket opsiyonlarına bakalım. Open English, yetişkinler için 2 farklı paket sunuyor. Bu paketlerden biri standart, diğeri premium paket olarak isimlendirilmiş durumda. İki paket arasındaki tek fark ise, birebir derslere erişimdir. Ancak, bu büyük bir farktır. Elbette bu büyük farkı tamamlar nitelikte, ücretlendirme de durumu takip etmektedir. Open English’in birebir dersler yerine grup derslerini öne çıkarmasının nedeni de, bu derslerin maliyetinin daha az olmasıdır. Ancak bahsettiğim maliyet, öğrencinin değil, Open English’indir. Yani grup derslerinin, öğrencilerin işine gelmesine gerek yok. Open English, daha kârlı olduğu için grup dersleri satmaya çalışan bir platform.

En Güncel Open English Fiyatı Nedir? Biz de Emin Değiliz?

Paketler konusunu konuşmamız da, Open English fiyatları konusunu tetikliyor. Open English’in paketleri ve aralarındaki fiyat farkını göstermek de bizim için kolay değil. Çünkü, Open English fiyatlarını “kulaktan kulağa” oyunu ile duyurmaya çalışıyor. Yani, fiyatlar konusunda kesin bir bilgi yok. Biri fiyat söylese, diğeri onu yalanlayacak bir fiyat daha söyler. Open English fiyatlarını teyit etmek imkansız. Bunun nedeni, fiyat bilgisini Open English’in sitesinde açıkça belirtmemesi. Ama en önemlisi de, bu paketlerin sabit bir fiyatı olmaması. Herkes farklı fiyat alıyor almasına; ama aynı kişiye de farklı fiyat verildiği de oluyor. Kısacası, Open English’in fiyatları konusunda bir bilgi kirliliği mevcut. Ancak bu yazıda, çeşitli şekillerde gerekli fiyatları öğrenmeye çalıştığımız içeriği okuyabilirsiniz. Böylelikle, yaklaşık bir Open English fiyatı alabilirsiniz.

Open English Grup Dersi Gerçekleri

Open English’in paketlerini inceledikten ve fiyatlar üzerine konuştuktan sonra, artık grup derslerine odaklanabiliriz. Şimdi, grup derslerini mümkün olan en detaylı şekilde anlatmaya koyulalım.

Grup Dersleri Hangi Seviyeler İçin Uygun?

Open English uygulamasında grup dersleri her öğrencinin katılımı için uyumludur ve herhangi bir engel yoktur. Open English’te bir grup dersine anlık olarak katılmanız için iki şeyi belirleme hakkınız var: seviye ve konu. Ancak, Open English’in eğitim sisteminde benimsediği seviyeler, standartlardan biraz daha farklı. Open English seviyeleri başlangıç, orta ve ileri diye çok genel bir şekilde ayırıyor. Ancak, siz başlangıç ya da A1 seçimi yapsanız da, katılımcıların bilgisi ve seviyesi bir olmayacaktır. Çünkü, bu aralık standartlara nazaran çok daha geniş. Yani bir derste hem sizden daha ileride, hem de geride farklı katılımcılar olacaktır. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Open English Uygulamasında Grup Dersleri Kaç Kişilik?

Open English, öğrencilere açtığı her bir grup dersi için 7-8 kişilik bir kota koyuyor. Bu sayı, bir online İngilizce platformu için fazladır. Çünkü sınıf ve eğitmen konusunda uygulamalar fiziksel bir zorluğa kalmıyor ve bunu birebir dersler sunan bir sürü uygulama da kanıtlar nitelikte. Bunun yanı sıra, alternatif platformların grup dersleri katılımcılarına baktığımız zaman da, 7-8 kişinin fazla kaldığını görüyoruz.

Yorumlar ve Open English Grup Dersi Hakkında Gerçekler

Bir üstteki bölümde, Open English’in 7-8 sayısını bizzat verdiği grup dersinlerini kalabalık bulmuştum. Ancak araştırma yaparken karşıma öyle yorumlar çıktı ki, bu sayı bile yanlarında az kaldı. Bu noktada sözü Open English kullanıcılarına verirken, sizi gerçeklerle baş başa bırakıyorum.

Bu değerlendirmeler, Şikayetvar isimli platformdan alınmıştır ve tamamen gerçek kullanıcıların organik yorumlarıdır. Kullanıcı ismine tıklayarak, gerekli kaynağa doğrudan gidebilirsiniz.


Open English Sınıf Çok Kalabalık. 

4 ay önce Open English satın aldım. Tanıtım yapılırken derslerde en fazla 5 6 kişi oluyor diye tanıtıldı fakat hiç öyle olmadı. Dersler 13 kişiye kadar çıkıyor. Çalışan biriyseniz iş çıkış saatlerinden sonra özellikle kalabalık. Hafta sonu da öyle. 1-2 dakika ancak konuşabilmek için 40 dakika derse girmek zorunda olmak oldukça can sıkıcı oluyor bir zaman sonra derslere girmemeye başlıyorsunuz. Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda özel ders paketlerine yönlendiriyorlar fakat sonradan özel ders paketi almak da pahalı. Kısaca bu süre içerisinde ingilizcemi konuşup geliştiremedim. Memnun değilim.

Onur

Tam üç kez derse giremedim, yani kabul edilmedim. İlk seferinde yoğunluk bahane edildi, bunu normal karşılayarak fotoğraf çekmedim. Ancak ikinci seferde öğretmen internet sorunu olduğunu söyledi. Üçüncü seferde ise öğretmen atanmamış ve yine derse giremedim. Üstelik tam paket satın almıştım, bu durum gerçekten üzücü. Satış yapılırken bu tür sorunlardan bahsedilmiyor, ben ise deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Ayrıca dersler gece saat 20:50 gibi bitiyor ve ders kaydı yaptırmak istiyorsunuz, ancak kesin olarak derse alınacağınız garanti değil. Benim yaşadığım gibi, son beş dakikanız varken ve bu sürenin son dakikalarında kayıt yapmaya çalışırsanız, sizi derse kabul etmiyorlar. Bilginiz olsun, bazı öğretmenler bu konuda yetersiz ve dakikaları doldurmak için gereken ilgiyi göstermiyorlar. Burada yaşananlar duygusal değil, tamamen ticari meseleler. Saygılarımla.

Gökhan

Open English üyelik satın alırken 3-5 kişilik canlı ders sınıfları olduğu söylendi ancak satın alım sonrası bu sayının 9’a kadar çıkabileceği söylendi. Tabi maksimum 9 kişi olabilir denilen sınıflar 11 kişiye kadar çıkıyor. Zaten 50 dakika olan ders süresinde herkese konuşması için yeterli zaman kalmıyor. Grup dersleri bireysel derslerden daha uygun fiyatlı olduğu için önce bunu satıp sonra sınıfları kalabalıklaştırma politikası izliyorlar ki tekrar ücret ödeyerek özel ders alınmasını sağlamaya çalışıyorlar.

Esen

Grup Dersleri Akıcı İngilizce Öğrenmeyi Engeller Mi?

Open English grup dersleri konusunda kalabalık sınıflar sorununa ek olarak, öğrencilere verilen üst limit sözünün de yerine getirilmediğini görüyoruz. Bu hem hak ihlali, hem de verimi düşük dersler anlamına geliyor. Hatta kalabalık derslerden dolayı oturuma katılamayan öğrenciler de mevcut. Kısacası, kullanıcılar Open English’in grup derslerinden memnun kalmamış. Bu, akıcı İngilizce hedefine doğrudan bir şekilde negatif etki gösterecektir. Bu konuda sizin de hem bana, hem de kullanıcılara katıldığınızı düşünüyorum. Fakat çözüm önerisi olarak, alternatiflere bakmanız konusuna da değinmek isterim. Eğer İngilizce öğrenmek için online İngilizce çözümleri arıyorsanız, bu içeriğimize göz atabilirsiniz.

Sonuç: Open English Grup Dersleri İdeal Çözüm Değil

Sonuç olarak, Open English grup derslerinin 11-12 kişiye varan kalabalık ortamı ve öğrenciler arası seviye farkı yüzünden, bu uygulamanın doğru yer olmadığını düşünüyorum. Eğer İngilizce’yi konuşarak öğrenip, akıcı şekilde konuşmak isterseniz bu dersler size yeterli gelmeyecektir. Yani ideal bir çözüm arıyorsanız, Open English dışında bir online İngilizce platformu bulmalısınız. Bu konuyu da çok fazla uzatmaya gerek yok çünkü her şey yorumlarla birlikte gün yüzüne çıktı. Bana da, yazımı noktalamak düşüyor. Bir sonraki yazıda görüşünceye değin; İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu