fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English Fiyatları Sadece Burada! Sizin İçin Öğrendik

Open English fiyatları ve ücret politikası, online İngilizce öğrenmek isteyenlere bir miktar zorluk yaşatıyor. İngilizce öğrenmek isteyen ve Open English’in popülerliği çizgisinde siteyi ziyaret edenler aradığını bulamıyor. Evet, şubesinin olması imkansız olan Open English; İstanbul, Ankara, Bursa vb. isimlerini sitesine koymasına rağmen tek kuruş fiyat bilgisi vermiyor. Herkes de tüm bilgilerini bir formla dünyanın öbür ucuna kadar yaymakta rahat hissetmeyebilir. Ya da meşhur olmuş Open English telefon aramalarını gün boyu dinlemek zorunda değil. Bu yüzden, kullanıcının hakkı olan Open English fiyatları, kullanıcıların yorumları ve raporlarına göre bu yazıda yer aldı. Gelin, Open English ücret konusunu açıklığa kavuşturalım.


İçindekiler:

 1. Open English Fiyatları Ne Kadar?
  1. Müşterilere Sunulan Fiyatlar
   1. Mete’ye Verilen Fiyat
   2. Elif’e Verilen Fiyat
   3. Can’a Verilen Fiyat
 2. Ekşi Sözlük’te Open English Fiyat Avı
 3. Open English Kargaşasından Kaçınmak İsteyenlere Alternatif Platformlar Nelerdir?
 4. Sonuç: Open English Ücret Konusudaki Şaibelerden Haberdar Olun!

Open English Fiyatları Ne Kadar?

open english fiyatları

Online şekilde İngilizce öğrenmenin yaygınlaştığı dünyada, influencerlar aracılığıyla kendinden bahsettiren Open English, kullanıcıları tarafından fiyatları ile ilgili sorular almaktadır. Birçok insan için Open English fiyatları merak konusu olduğu kadar, kaygı sebebi de olmaya başladı. Bundan dolayı, yabancı dil öğrenmeye ilgili biri olarak abonelik fiyatlarını öğrenmek amacıyla müşteri temsilcisini aramaya karar verdim. Bu noktada biraz Sherlock Holmes gibi hissetsem de, fiyatları öğrenmeye herkesin hakkı var. Eğer Open English ile İngilizce öğrenme yoluna adım atmayı düşünüyorsan, önce bu içeriğimi okumanı isterim.

Müşterilere Sunulan Fiyatlar

Mete’ye Verilen Fiyat

Öğrencim Mete:

” Daha iyi İngilizce konuşabilmek için Open English’e ulaşmak istedim. Ama, öncelikle fiyat bilgisi almam gerekiyordu. Çünkü önceliğim bir öğrenci olarak en iyi eğitimi bütçeme en uygun fiyat ile almaktı. İlk olarak, paket fiyatları için Open English sitesine girdim. Fakat, hiçbir bilgi yoktu. O yüzden müşteri temsilcisini aramam şart oldu. Müşteri temsilcisini aradığımda bana 2 ayrı paketten bahsettiler. Birincisi 1 yıllık paket, ikincisi de 6 aylık paket. 1 yıllık paketin fiyatını sorduğumda aldığım cevap 26,000 TL idi. 6 aylık paket ise 20,000 TL idi. Aynı zamanda da ödemenin “tek çekim” olduğunu duyunca açıkçası Open English konusunda kararsız kaldım. Çünkü ben bir öğrenci olarak bu ücretlendirmeyi karşılayamazdım. Bu nedenle, Open English yerine başka İngilizce öğrenme platformları aramaya başladım.”

Mete

Elif’e Verilen Fiyat

Öğrencim Elif:

” Genel olarak, benim İngilizce ile olan sıkıntım konuşmaktı. Her ne kadar İngilizce’nin dil bilgisi kurallarını bilsem de iş konuşmaya gelince afallıyordum. Kendi kendime “Open English fiyatları ne kadardır?” diye sordum. Ardından resmi sitesine ulaştım fakat fiyatlandırma bilgisine ulaşamadım. Bundan dolayı müşteri temsilcisine ulaşmaya karar verdim. Müşteri temsilcisi bana birebir mi yoksa grup dersleri mi almayı tercih ettiğimi sordu. Ben grup dersleri almayı tercih ettim. Bunun sebebi, hem birden fazla insan ile İngilizce konuşabilecek olmamdı hem de birden fazla kişi ile birçok konudan bahsedebilecek olmamdı. Ancak, temsilci bana sadece birebir derslerin fiyatlarını söyledi. Hızlı bir şekilde konuşup soru sormama müsaade etmedi ve ben de telefonu kapatmaya karar verdim. Bu durumdan dolayı, Open English’ten grup dersi satın almaktan vazgeçtim.”

Elif

Can’a Verilen Fiyat

Öğrencim Can:

” Taylan Tepe’nin eski öğrencisi olarak ben de yabancı dilimi daha iyi bir seviyeye getirmek istiyordum. Özellikle iş dünyasında daha iyi bir İngilizce’ye sahip olmak demek, kariyerde de daha iyi yerlere gelmek demektir. Bu sebeple, reklamlarda karşıma çıkan Open English’i araştırmaya başladım. Hem kaliteli bir eğitim planı sunan hem de bütçemi zorlamayan bir abonelik paketi arıyordum. Ardından Open English ile iletişime geçtim. Bireysel paket fiyatını sorduğumda çok şaşırdım. Çünkü söylenen fiyat 54.750 TL. Şaşırmamın asıl nedeni şu ki 3-4 gün önce çok yakın bir arkadaşım da Open English’ten fiyat bilgisi almıştı. Ona ise bireysel ders paketi için 36.450 TL gibi bir fiyat sunmuşlar. Birkaç gün içerisindeki bu yüksek fiyat farkı, açıkçası şüphelenmeme sebep olmuştu.

Can

Ekşi Sözlük’te Open English Fiyat Avı

Open English, son birkaç senedir birçok müşteriye sahip olmasına rağmen potansiyel müşteriler için kendinde şüphe uyandıran hareketlerde bulunuyor. Bunun sebeplerinden biri de Open English fiyat konusunun sır gibi saklanmasıdır. Haliyle, potansiyel müşteriler de böyle bir durumda daha mesafeli durabiliyorlar. Peki, Ekşi Sözlük Open English platformundan ve fiyatlarından nasıl bahsetmiş?

Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları, Open English fiyatları konusunda öğrencilerimin başına gelenlere çok benzer senaryolar taşıyor. Paylaştığım yorumları, kullanıcı ismine tıklayarak doğrudan Ekşi Sözlük platformu üzerinde de inceleyebilirsiniz.

Yazılan yorumlardan biri şu şekildedir:

” Rezalet pazarlama taktiği olan firma. Kız telefonla aradı. Fiyatları öğrenmek istiyorum dedim. Yok, çok geldi teşekkür ederim dedim. Bana söylediği cümle şu: On sene sonra ağlamayın keşke İngilizce öğrenseydim dedi…” Aynı zamanda şöyle de eklemiştir: ” Dil öğrenimi yerine umut satmayı deneyen firma.”

trenistasyonu

Bir diğer yorum ise, Open English kampanya ve fiyat konusunda düşündürücü bir yorum yapmış. Bu şekilde, kampanyaların gerçekçiliğini bir kere daha gözden geçirebiliriz.

1+1 kampanyası için toplam 18bin küsür teklif vermişlerdi. mantıken yüzde 50 indirim oluyor kişi başı ve 9bine geliyor. 
şimdi yüzde 75 indirim yapmışlar ama 9bin’den daha aza gelmesi gerekirken 13bin lira falan fiyat biçiyorlar.
şu fiyat konusunu standarta bağlamadıkları sürece insanların güvenini biraz zor kazanırlar.

Mattafix

Eğer Open English fiyatları konusunda şüphe içindeyseniz, tek değilsiniz. Her ne kadar avantajlı görünse de, bu fiyatların herkes için farklı olması ve sitede yayınlanması diğerlerini de korkutuyor.

1+1 kampanyası dahilinde 1 yıllık premium üyelik (sınırsız grup dersi ve ayda 30 saat birebir ders içeriyor) için 20.300 tl fiyat verdiler. son zamanlarda fiyat alanlar yazarlarsa birbirimize fikir vermiş oluruz. neden fiyat kataloğu belirlememişler anlaması çok güç ve şeffaflığı&güveni zedeliyor. insan otomatikman “başkaları daha ucuza almıştır, keriz gibi silkelenmeyeyim” endişesine düşüyor…

dunyakadarmalinolacagina14cmcukunolsun

Open English platformu ve ücretleri ile ilgili daha fazla yorum ve değerlendirmeye göz atmak isterseniz buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Open English Kargaşasından Kaçınmak İsteyenlere Alternatif Platformlar Nelerdir?

open english fiyatları

Bu yazımda hem öğrencilerimin hem de başkalarının olumsuz Open English deneyimlerini dile getirmek istedim. Bunun nedeni ise birçok insanın reklamları ile karşılaştığı bu platformun aslında fiyat konusundaki belirsizlikleri ve müşteri temsilci sorunudur. ” O zaman, Open English’in bu fiyatlarından ve tavrından dolayı başka hangi İngilizce öğrenme platformunu seçebilirim?” derseniz size birkaç önerim var. İlk önerim bu yazımızı okumanızdır. Ek olarak, bu linkten Open English benzeri platformlar ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Sonuç olarak, yeni bir dil öğrenme konusunda bir adım atmak istiyorsanız hem fiyat açısından hem de kalite açısından kararınızı iyi vermelisiniz ve Open English fiyat hakkındaki yorumlara da bakmayı unutmayın!

Sonuç: Open English Ücret Konusudaki Şaibelerden Haberdar Olun!

Open English’in maliyeti konusunda bilgi almak senin de hakkın. Hele hele, bilgiye erişmenin çok kolay olduğu bu dönemde, bu hakkın kanunlarla da korunmalı. Ama şeffaflık ilkesini zedelemesinin yanında, herkese farklı fiyatlar veren Open English, daha ilk anda büyük şüpheler uyandırıyor. Open English ile temasa geçmiş çoğu kişi, burada şaibeli işler döndüğünü düşünüyor. Bu noktada, online İngilizce platformu seçimi yaparken, kesinlikle güven içerisinde hissetmelisin. Alternatiflerden bazıları, bu konuda iyi işler çıkarıyor. Ancak seçim senin. Benim tek uyarım, araştırma ve seçim aşamasında dikkatli olman yönünde. Bu yazıdan da bu kadar diyorum; İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu