fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenel

Flalingo Öğrenci Deneyimi Testi: 10 Üzerinden 8 Puan

En gerçek Flalingo öğrenci deneyimi: 10 üzerinden 8 alan platforma dair değerlendirmeleri anlatıyoruz. İngilizce öğrenmenin erişirliği ortadayken, kendiniz için uygun bir online dil kursu arayıp, kararsız kalmanız çok olası. Bunun için ince eleyip sık dokuyarak, en doğrusunu bulma kaygınız arttıkça, işler zorlaşabilir. Online kurslar hakkında yapılan yorumlar ve değerlendirmelerin gerçekliği de bazen insanları şüpheye sürükleyebiliyor. Ben de bu blog sayfasında yorum değerlendirirken, araştırmalarım sürecinde reklam içeriklerine maruz kalıyorum. Fakat bugün farklı bir şey yapacağım; bir süredir benle iletişim halinde olan öğrencilerimi Flalingo’ya yönlendirdim. Bir aylık kurs boyu yaşadıklarını bize kısaca anlatıp, Flalingo’yu değerlendiriyorlar. İşte gerçek öğrencilerle test edilen Flalingo, ve öğrenci yorumları ile en iyi İngilizce kursu değerlendirmesi karşınızda!

İçindekiler

 1. Öğrencilerin Flalingo ile Birlikteliği
 2. Flalingo Öğrenci Deneyimi: Gerçek Kullanıcılardan Dinleyelim
 3. Hasan’ın Flalingo Deneyimi (8/10)
 4. Çağla’nın Flalingo Deneyimi (9/10)
 5. Zeynep’in Flalingo Deneyimi (7/10)
 6. Sonuç: Flalingo Size En İyi Deneyimi Sunmak İçin Çabalıyor

1. Öğrencilerin Flalingo ile Birlikteliği

Öğrenci deneyimi hakkında

Öğrencilerin Flalingo ile birlikteliği, bu platforma yönelik sorulan soruları en doğrudan şekilde yanıtlamış durumda. Bunları da birazdan öğrencilerim sizler için detaylandıracak zaten. Şimdi size bu incelemenin detaylarını vereyim. İlk olarak, Flalingo’yu denemesi için 10 tane öğrencimi seçtim. Bir aylık bir plan dahilinde Flalingo’dan dersler aldılar. Onlardan dersleri takip etmelerinin yanı sıra, bazı notları almalarını istedim. Daha önceden de burada Flalingo kullanıcı deneyiminden bahsetmiştim. Ya da Flalingo’nun öğretmenleri hakkındaki incelememi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Ayrıca Flalingo yorumları da burada mevcut. Bu yazıda derslerin işleniş şekli, konuşma pratiğine ne kadar yer verildiği, hocalarla iletişim, platformun kullanışlılığı ve müşteri destek konusunda doğrudan bilgi almak istedim. Bu süreçte hem İngilizce öğrenme, hem de kursun sağladıklarını değerlendirme fırsatı yakaladılar.

2. Flalingo Öğrenci Deneyimi: Gerçek Kullanıcılardan Dinleyelim

Flalingo öğrenci deneyimi: Gerçek kullanıcılardan dinleyelim temalı bu yazıda 10 öğrencimizin fikir ve puanlarını yansıtan bir içerik mevcut. Bu seneple, Hasan, Çağla ve Zeynep adlı öğrencilerimin değerlendirmelerine yer vererek, mümkün olduğunca genel kanıyı yansıtmaya çalıştım. Şimdi Flalingo’nun sağladığı deneyimi, gerçek öğrenciler ve gerçek değerlendirmelerinden okuyalım. Hatırlatayım, bu değerlendirme;

 • Flalingo Ders İçeriği
 • Konuşma Pratiği
 • Flalingo’nun Öğretmen Kalitesi
 • Flalingo Platformunun Kullanışlılığı
 • Flalingo Müşteri Destek

noktalarına değinilerek puanlanmıştır. Her bir kriteri 2 puan olarak sayabiliriz. Hasan, Çağla ve Zeynep kısa ve öz bir şekilde Flalingo’dan edindikleri deneyimi size aktardılar. Nihayet, şimdi sözü öğrencilere bırakıyorum.

flalingo logo

3. Hasan’ın Flalingo Deneyimi (8/10)

Hasan’ın Flalingo deneyimi sonrası 10 üzerinden 8 puanlık bir memnuniyet edindiğini görüyoruz. İyisiyle, kötüsüyle, bakalım Hasan Flalingo için bizlere neler söyleyecek.

Merhaba, ben Taylan hocanın okuru ve öğrencisi Hasan. 18 yaşımdayım ve üniversitede ingilizce hazırlık okuyorum. Okuldaki derslerin verimsiz geçmesi ve ingilizce konuşma imkanının olmaması sebepleriyle online ingilizce kursu arayışına yöneldim. Hocamın Flalingo araştırması için gönüllü oldum ve bir ay boyu edindiğim Flalingo deneyimini size aktarmak istedim. Umarım faydalı bulursunuz.

Hasan

Hasan’ın Memnun Kaldığı Konular

Öncelikle Flalingo serüvenime dair memnun kaldığım noktaları anlatmak isterim. İlk olarak dersin içerikleri bence gayet yeterliydi. Dersler Oxford University Press kitaplarıyla işleniyor. Bu benim için çok iyiydi çünkü bu seri, üniversite hayatımda edinmem gereken ingilizce okuma yeterliliği için uygun içerikler barındırıyor. Ders ve konu takibi de daha kolay oldu böylelikle.

Şimdi de bence en önemli olan konuşma pratiğinden bahsedeyim. Dersler ingilizce konuşma ağırlıklı geçiyor. Gerekli vakti size verip, konuşma konusunda destekliyor hocalar. Hem sohbet havasında geçiyor, hem de konuları pekiştiriyor. Bu konuda tam puan veriyorum.

Sonrasında da hocalardan bahsedeyim. Flalingo düzenli bir şekilde aynı hocadan ders alabiliyorsunuz. Sanırım bazı durumlarda hoca değişikliği yapmanıza da izin veriyorlar. Ancak ben Jelena hocayla devam ettiğim için bu konuda bir şey diyemem. Hocamdan çok memnundum. Dersler gayet güzel geçiyordu ve öğrendiğimi hissettiriyordu.

Son olarak da müşteri destek konusundaki olumlu görüşlerimi bildireyim. Örneğin ders saatlerim konusunda yaşadığım bir sıkıntıyı halledemediğim noktada iletişime geçtim ve hızlıca yardımcı oldular. Bilirsiniz, bu tarz işler bazen uzadıkça uzuyor. Ama Flalingo destek ekibi gerçekten çözüm odaklıydı. Yeniden teşekkür edeyim bu vesileyle.

Hasan

Hasan’ın Şikayetçi Olduğu Konular

Fakat bir konuda Flalingo’yu eleştirmem gerekirse, mobil uygulaması eksikliği olacak. Dersler tarayıcı üzerinden işleniyor. Her ne kadar bu konuda bir sorunla karşılaşmış olmasam da, mobil uygulamasının olmasını da tercih edebilirdim. Neyse, bu da nazar boncuğu olsun.

Hasan

4. Çağla’nın Flalingo Deneyimi (9/10)

Çağla’nın Flalingo deneyiminin epey iyi olduğunu görüyoruz. Öncelikle Çağla’yı bir tanıyalım.

Merhabalar, ben Çağla. 28 yaşındayım ve hemşirelik yapıyorum. Hayatımda bir değişiklik yapıp Kanada’da yaşamak istiyorum. Bunun için ingilizce şart; özellikle mesleğiniz iyi bir insan ilişkileri istiyorsa. Taylan hoca da bana Flalingo’dan bahsetti ve ben de bu çalışmanın içindeki on kişiden biri oldum. Umarım deneyimlerimi yeterince açıklayıcı bulursunuz.

Çağla

Çağla’nın Memnun Kaldığı Konular

Bakalım Çağla hangi noktalarda Flalingo’dan memnun kalmış.

Flalingo’ya ilk başlarken düzenli bir plan çıkıyor. Yani hangi seviyedeyseniz, ona göre hazırlanmış bir süreç geçirmeniz sağlanıyor. Benim ilk olarak denediğim farklı ingilizce kursu platformları da oldu. Fakat o uygulamalarda bu şekilde özelleştirilmiş ve eğitici bir planın eksikliğini fark ediyorsunuz. Flalingo bu noktada rakiplerinden çok daha iyi bir plan oturtmuş.

Bu bahsettiğim plan, konuşma temelli bir eğitimi gayet güzel destekliyor. Örneğin seviyeniz B1 ise, buna uygun gramer yapısı ve kelime bilgisi dahilinde konuşmanız sağlanıyor. Sadece konuşmak değil, doğru konuşarak ilerlemek size fayda sağlayacaktır.

Bu saydığım iki konu da, elbette iyi öğretmenlerde desteklenmeden olmaz. Seçtiğiniz hoca, sizin ilerlemenizi düzenli dersler sayesinde yakından takip edebiliyor. Böylelikle konularda geri kalma sorunu da yaşamıyorsunuz. Hocaların ana dilinin de ingilizce olduğuna değinmem lazım. Bu kesinlikle konuşma egzersizleri için harika bir avantaj.

Diğer bir önemli nokta olan müşteri desteiğine gelirsek, o konuda da Flalingo rakiplerinden daha ileride. Sorun yaşadığınızda markayı savunmak için değil, destek olmak için ilgilendiklerini biliyorsunuz. Örneğin, ödeme konusunda bir sıkıntı yaşadım. Hemen ilgilenip, sıkıntıyı çözdüler sağolsunlar.

Çağla

Çağla’nın Şikayetçi Olduğu Konular

Flalingo’ya 10 üzerinden neredeyse tam puanı layık gören Çağla, bakalım tek puanı nereden kırmış.

Beş kriterin dördünde, Flalingo benden iyi puanlar aldı. Aslında beşinci kriterde de, puan kırmak için kırmış oldum. Daha ziyade bir öneri olarak görülebilir. Yani, bir puanı Flalingo’nun mobil uygulaması olmamasından kırdım. Sözlük ya da bulmaca tarzı içerikler sağlayabileceği bir uygulaması da olsaydı benden tam 10 puan alacaktı

Çağla

5. Zeynep’in Flalingo Deneyimi (7/10)

Zeynep’in Flalingo deneyimi de gayet başarılı geçmiş. Öyleyse, bakalım bize kendini tanıttıktan sonra Zeynep Flalingo’ya dair neler anlatacak.

Selamlar, benim adım Zeynep. Dünyanın farklı yerlerini görüp yeni insanlarla tanışmayı çok istiyorum. Bunun için Erasmus programı dahilinde yurtdışına çıkmayı amaçlıyorum. Bu dönemde ingilizce konuşabilmeliyim ki, insanlarla iletişim kurabileyim. Lise müfredatı ingilizce yoğunluklu, üniversitede bir yıl boyu hazırlık, ve ingilizce lisans eğitimine rağmen konuşma konusunda eksiğim. Yeterli ortam olamaması da özgüven eksikliğine yol açıyor. Bu kısır döngüyü kırmam için Taylan hoca Flalingo’yu bir aylığına denememi, ve tecrübelerimi sizlere aktarmamı istedi. İşte neyi sevdim, neyi sevmedim anlatayım size!

Zeynep

Zeynep’in Memnun Kaldığı Konular

llk önce, hocaları çok sevdim. Zaten ana dilleri ingilizce. Onlarla konuşmak ve farklı kültürler hakkında yeni şeyler öğrenmek çok eğlenceliydi. Bir aylık sürede ingilizce konuşmamı ilerlettim. Dersler de zaten içerik olarak konuşmamızı destekliyor.

Flalingo öte yandan çok kullanışlı bir platform. Tarayıcı üzerinden kullanılması benden tam puan alıyor. Ekstra uygulamalarla yer kaplamıyor.

Bir de müşteri destek konusunda çıkardıkları iyi işe değinmek istiyorum. Flalingo, siz sorun yaşadığınızda doğrudan bir iletişim süreci yürütüyor. Ayrıca her başım sıkıştığında da yardımcı oldular. Buna da tam puan veriyorum.

Zeynep

Zeynep’in Şikayetçi Olduğu Konular

Ben Flalingo’yu kullanmaya başlamadan önce, ingilizce konuşma konusundaki eksikliklerimi gidermek istiyordum. Bu konuda beklediğimden daha iyi bir sonuç elde etsem de, bazı problemlere değinmeliyim. Ben zaten halihazırda belli bir ingilizce seviyesi edinmiş, ama konuşmada geri kalmış biriyim. Flalingo’da dersler bir bütün olarak ilerlediğinden, bazı dil bilgisi konuları, ya da okuma alıştırmalarında sıkıldığımı ifade etmeliyim. Kesinlikle faydalı aktiviteler olsa da, benim için tekrar gibi oldu. Sadece buralardan puan kırıyorum. O da tamamen bireysel tercihlerim doğrultusunda.

Zeynep

6. Sonuç: Flalingo Size En İyi Deneyimi Sunmak İçin Çabalıyor

Flalingo logo

Sonuç: Flalingo size en iyi deneyimi sunmak için çabalıyor, ve bunu yüksek puanlardan anlıyoruz. Dersin içeriğinden müşteri hizmetlerine, Flalingo tüm birimlerde öğrencileri memnun etmiş. Belli noktalarda puanlar kırılsa da, herkes aradığı İngilizce kursunu Flalingo’da bulabilir. Farklı uygulamaları da benzer şekilde inceledim, fakat hiçbiri bu kadar yüksek bir not almamıştı. Sanırım Flalingo herkesi ingilizce konuşturmakta kararlı. Sonuç olarak, bu yazıda da Flalingo uygulamasını 10 öğrenci ile test edip, deneyimlerini puanladıkları bir yazı ele aldım. Nihayetinde, umarım faydalı bir içerik olmuştur, görüşmek üzere. İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu