fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenel

10 Öğrenci Test Etti: Cambly Öğrenci Deneyimi Notu 10 Üzerinden 4

10 öğrenci test etti: Cambly öğrenci deneyimi notu 10 üzerinden 4 olacak şekilde puanlandı. Daha önceden Cambly hakkında bazı yorumları derleyip burada incelemiştim. Bugünkü içeriğimde 10 öğrencimle birlikte yürüttüğüm Cambly incelemesi ve puanlaması konusunda detayları paylaşacağım. İşte gerçek öğrencilerle, gerçek bir Cambly deneyimi!

Cambly Uygulamasını İnceliyoruz

Cambly logosu

Cambly uygulamasını inceliyoruz ve en gerçek deneyimi sizlere tanıtmaya çalışıyoruz. İnternette online İngilizce dersleri sağlayan kursların yaygınlaştığı dönemde, seçenekler çoğaldıkça Cambly hakkında daha fazla soru almaya başladım. Her ne kadar anadili İngilizce olan hocalarla istediğiniz zaman konuşarak İngilizce öğrenin mottosuyla yola çıkmış olsa da, bazı öğrencilerin beklentisini karşılayamayabilir. Cambly’den ne alacağını bilmek isteyen bireyler, her ne kadar internette yoğun bi mesai içinde diğer öğrencilerin deneyimlerini araştırsa da, yine sonuç alamayabilir. Hem beklentilerin farklılaşması, hem de ürün yerleştirme amaçlı yorum yazılması, aradığınızı bulmaya engel olabilir. Okumaya devam edin.

Cambly Öğrenci Deneyimi

Cambly öğrenci deneyimi hakkındaki yorum ya da değerlendirme arayışınıza cevaben, 10 öğrencimin bir aylık olarak denediği Cambly uygulaması hakkındaki tecrübelerini okuyacaksınız. Yani öğrenciler bir ay boyu ders aldı, ve önemli görüp puan verdiği ya da kırdığı noktaları not aldılar. Sonrasında derleyerek size sundular. Belirtmem gerekir ki, öğrencilerden belirli kriterler vermek yerine, kendileri için olumlu ya da olumsuz durumları belirterek kategorilendirmelerini istedim. Sonrasında, bu yazıda da, on öğrencinin genel kanısını yansıtacak şekilde iki öğrencimin tecrübelerini derleyip yazdım. Şimdi öğrenciler ne yorumlar yapmış, başlarından neler geçmiş beraber okuyalım.

Tolga’nın Cambly Deneyimi (5/10)

Tolga’nın Cambly deneyimi 5 üzerinden 10 olacak şekilde puanlanmış. Öncelikle Tolga kimdir; kendini tanıtsın ve sonrasında Cambly yolculuğunun hangi duraklarından bahsedecek, okuyup görelim.

Merhaba, adım Tolga ve 30 yaşındayım. Beyaz yakalı olarak çalışmaktayım ve yurtdışından iş teklifi almam sebebiyle internette ingilizce kursu arayışına girdim. Özellikle konuşma ağırlıklı derslere girebilmek önceliğimdi. Bu blog sayesinde tanıştığım Taylan hoca da, beni Cambly’e yönlendirip bir aylık bir kurs almamı, ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmamı istedi. İşte Cambly deneyimim!

Tolga

Tolga Nelere Puan Verdi?

Başta da belirttiğim gibi, her öğrenci kendi deneyiminde öne çıkan noktaları sizler için inceledi. Tolga’nın da üzerinde durmak istediği konular, onun nezdinde belli ağırlıklara sahip. Şimdi Tolga, önce pozitif tecrübelerini yazıp, sonra da negatiflerden bahsedecek.

Esnek Eğitim

İlk olarak bahsetmek istediğim Cambly avantajı, esnek eğitim imkanı. Cambly muadili diğer uygulamalar da benzer avantajı sunsa da, online ingilizce kursu konusunda şüphesi olan varsa, onları açık fikirliliğe davet ediyorum. Yol yürümeden, vakit kaybetmeden derslere erişip, bunu kendi biyolojik saatiniz doğrultusunda verimli hale de getirebilirsiniz. Her ne kadar puanımı çok etkilemese de, benden bir artı kazandı bu yönüyle Cambly.

Tolga

Konuşma Odaklı Dersler

Konuşma odaklı dersler de yine kursun en belirgin diğer avantajı. Herhangi bir öğretmen seçip, ingilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Elbette her konuşma eylemi verimli ve öğretici geçmese de, bizim sorunumuz bu alışkanlığı kazanmak. İşte Cambly’de bunu alışkanlık haline geçrebileceğiniz güzel bir uygulama.

Tolga

Tolga Nerelerden Puan Kırdı?

Tolga’nın genel puanına bakarsak, bir hayli puan kırmış maalesef. Bakalım Tolga’ya negatif deneyim yaşatan hususlar nelermiş.

Öğretmen Kalitesi

Evet, elinizin altında bir sürü hoca var ve istediğiniz zaman ingilizce konuşabilirsiniz. Fakat bir dil kursu olan Cambly için bu yeterli değildir. Bizim de öğrenciler için daha fazlasını talep etmemiz lazım. Öğretmenler zaten bu uygulamanın size sunduğu, neredeyse tek şey diyebilirim. Fakat öğretmenler profesyonellik dışı davranabiliyor. Burada da hakkında okumuştum bazı şeyleri zaten. Buna ek olarak, bazılarındaki bitse de gitsek tavrını da elbette hoş karşılamadım. Hal böyle olunca kurunun da yanında yaş yandı ve iyi olan hocalarla karşılaşsam bile Cambly öğretmenleri deneyimim tamamen negatifti.

Tolga

Müşteri Hizmetleri

Tüm deneyimimi alt üst eden diğer bir nokta da Cambly’nin müşteri hizmetleri. Bir dersin iptal olması üzerine, kullanabileceğim dakikalar da yanmış bulundu. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim, fakat pişman oldum. Sorunu düzeltmek bir yana, gerçekten kötü bir iletişim süreci yaşadım. Olan hem Cambly’deki dakikalarıma ve parama, hem de kendimi anlatmaya çalıştığım zamana oldu. Herhangi bir sorununuz Cambly ile asla çözüme kavuşamıyor.

Tolga

Selin’in Cambly Deneyimi (3/10)

Selin’in Cambly deneyimi de 10 üzerinden 3 puan şeklinde sonuçlanmış. Bireysel tercihler ve şans faktörü de farklı puanlamaya yol açabiliyor. Bakalım Selin bize hangi tecrübelerini aktaracak. Önce kendini tanıtıp, neden İngilizce öğreniyor olduğuna dair konuştuktan sonra değerlendirmesini okuyabiliriz.

Merhaba, ben Selin. 20 yaşındayım ve iletişim tasarım bölümünde öğrenciyim. Meslek hayatına atılmadan önce ingilizce öğrenmem gerektiğini düşündüm. Filmleri izlerken altyazıya mahkum olmadan, filmleri detaylıca incelemek de bana hem eğitim hem meslek alanımda çok şey katacak. Kendim için online bir kurs ararken Taylan hocanın önerisine uyarak, bir aylık bir Cambly deneyimi yaşadım. Şimdi sizlere uygulamadan bahsedeceğim. Okuduğunuz için şimdiden teşekkürler!

Selin

Selin Nelere Puan Verdi?

Selin’in puanlama yaparken odaklandığı konular Tolga’nınkilerden biraz daha farklı. Fakat öğrencilerin değerlendirmelerini genellediğimiz zaman, kesinlikle Selin’e katıldıklarını görüyorum. Bakalım hangi noktalarda Cambly puan kazanırken, nerelerde kaybetmiş.

Ders Dışı Pratik

İlk olarak, eğlenceli ve kolay bulduğum bir Cambly özelliğinden bahsedeyim. Bu da Cambly’nin konuşma grupları özelliği. Böylelikle derslere ek olarak, interaktif bir ortam bulabiliyorsunuz. Cambly öğrencilerinin kendi arasında konuşmasına olanak sağlıyor. Özellikle bu tarz gruplar internette yaygın olsa da, ben çekindiğim için dahil olamıyordum. Fakat Cambly dahilinde olunca, oradaki herkesin benle ortak yönü olması sebebiyle daha rahat bir şekilde gruplara katıldım. Ekstra bir özellik olarak bahsedebiliriz. Bu konuda benden iki puan aldı.

Selin

Birebir Dersler

Eğer Cambly’nin başka bir iyi yönünde bahsedecek olursam, birebir dersler diyebilirim. İnternette benzer ders planını sağlayan başka uygulamalar da var. Yine de birebir derslerden mümkün olduğunca faydalandım. Burada elbette iyi hoca faktörü devreye giriyor. Ayrıca abonelik türüne bağlı olarak bu derslerden faydalanma imkanınız bulunmayabilir. İlgilisine duyurulur!

Selin

Selin Nerelerden Puan Kırdı?

Puanından anlaşıldığı üzere, iyi bir Cambly deneyimi yaşamayan Selin’in nerelerden puanlar kırdığını gelin beraber okuyalım.

Teknik Sorunlar

Bu uygulamayı kullanacaklara peşin peşin söyleyeyim; sorunlar bitmiyor. Sürekli bir teknik arıza hali devam ediyor. Mesela derse girmek istediğiniz sırada uygulama çöküyor. Uzun bir süre de düzelsin diye bekliyorsunuz sonra. Ya da size tanımladığı bir indirim kodunu kabul etmiyor. Bunlar başta olmak üzere, bir sürü sorunla da karşılaşmanız olası. Ve sadece zor bir kullanım değil, dersleri alamamanıza da yol açacak kadar sıkıntı yaratabiliyor.

Selin

Ders Süresi

Cambly’nin bir diğer sıkıntısı ise ders süresi. Maalesef çok kısa tutmuşlar. Zaten hocayla hasbihal edene kadar akıp gidiyor. Ders işlemenin yanı sıra, farklı konular konuşmak için de zaman kalmıyor. Yani derslerden verim alamamanız mümkün. Bu konuda kesinlikle bir iyileştirme yapmalarını bekliyorum.

Selin

Hizmet Politikası

Cambly deneyimim sırasında karşılaştığım diğer olumsuzluklar hizmet politikası başlığı altında toplamak istedim. Bunun içinde yaşadığım ödeme sıkıntıları, fahiş ücretleri, ve bu sorunlar karşısında çözüm bulamamam bulunuyor. Müşteri memnuniyeti konusundaki eleştirmeleri görmezden gelen bir Cambly var kesinlikle. Yıllık abonelik fıyatını tek seferde aldıktan sonra müşterilerle işi bitiyor. Kesinlikle pişman eden bir hizmet politikasına sahip diyebilirim.

Selin

Sonuç: Cambly Öğrenci Deneyimi Rakiplerinden Geride Kalıyor

Cambly rakiplerinden geride kalıyor

Sonuç: Cambly öğrenci deneyimi rakiplerinden geride kalıyor. Toplamda ortalamayı bile alamayan Cambly, maalesef öğrencilerime iyi bir deneyim yaşatmadı. Cambly uygulamasını teste tuttuğumuz bu süreçte, uygulamayı yakından tanıtmak ve reklamsız bir şekilde tüm gerçeklerden konuşmak için bu çalışmayı on öğrencim ile birlikte tamamladım. Öğrencilerin kendi kaleminden, Cambly deneyimlerini okudunuz. Fakat Cambly, şu ana kadar iyi bir izlenim bırakamıyor, özellikle burada daha yüksek puan almış bir rakibi varken. Umarım Cambly bu sorunları halletmek için bir plana sahiptir. Bugünlük de bu kadar; ingilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu