fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOpen EnglishPlatformlar

Open English Benzeri Uygulamalar Nelerdir? En İyisi Hangisi

İçindekiler

 1. Open English Benzeri Uygulamalar
 2. Open English Benzeri Platformlar: Cambly, Preply, İtalki, Livexp ve Flalingo
 3. Sonuç: Flalingo Open English’e En İdeal Alternatif

1. Open English Benzeri Uygulamalar

Open English benzeri uygulamalar nelerdir sorusunu, online kurs arayışında olan bireyler tarafından sıklıkla duydum. Online kursların popülerlik kazandığı bugünlerde İngilizce öğrenmek isteyen pek çok kişi bu soruyu sormuştur. Fakat piyasada Open English muadili farklı uygulamalar mevcutken, öğrenciler diğer seçenekleri de değerlendirmek istiyor. Bu yazıda Open English ile rekabet gücü yüksek uygulamaları bulabilirsiniz. Ayrıca, İngilizce öğrenmeye hevesli sizleri de mutlu edecek uygulamaları da yazıma ekledim.

İngilizce Öğrenmek için Open English Muadili Platformların Ortak Özellikleri

İngilizce öğrenmek için Open English muadili platformlar arayışında olanlar için pek çok alternatif bulmak mümkün. Elbette ilk görüşte Open English kendini tanıtma konusunda fazlasıyla başarılı olduğunu farkediyoruz. Fakat İngilizce öğrenmek isteyen bireylerin istek ve gereklilikleri farklılık gösterdiği gibi, kriterleri de değişebiliyor. Ben de kendi deneyimlerimi ve öğrencilerin yorumlarını dikkate alarak size öneriler yapacağım.

İnternette araştırdığımızda Open English’e benzer siteler konusunda elimizde zengin bir liste var. Cambly, Lingoda, Preply bunlardan sadece bir kaçı. Aynı şekilde bu popüler uygulamalar da pek çok öğrenciye hizmet veriyor. Doğaldır ki, bu siteler de sağladıkları avantajları kadar dezavantajlara da sahip. Hepsini detaylıca inceledikten sonra kefil olabileceğim Open English benzeri bir uygulamadan da bahsetmek isterim.

Fakat bunun öncesinde Open English benzeri bir platform olabilmesi için uygulamaların bize ne gibi özelliker sunduğuna bakmalıyız. Şimdi, Open English alternatifi sayılabilmesi için profesyonel eğitimcilerle bir araya gelinen online uygulama arıyoruz. Anadili ingilizce olan öğretmenlerle konuşarak daha da akıcı bir iletişim tarzı edinebilmek ilk amacımız. Sonrasında, zaman ve mekandan bağımsızca 7/24 ingilizce öğrenme olanağı sunan bir platform olmalı.

Open English Alternatiflerinde Bulunması Gereken Özellikler

Fakat dil öğrenmenin sadece derslerle mümkün olmayacağı konusunda neredeyse herkes hemfikirdir. Bu noktada öğrenciler kendisi için en doğru platformu ararken de kullanıcı yorumlarına göz atıyor. Open English’in avantaj ve dezavantajlarına bakarak alternatif adayları daha yakından inceleyebiliriz. Open English Ekşisözlük yorumları farklı görüş ve değerlendirmeleri barındırıyor. Bu nedenle, kendi görüşlerime sağlama yapmama yardımcı bir kaynak oldu. Farklı ingilizce altyapısına ve ihtiyaçlara sahip Open English kullanıcılılarının bu platform hakkında düşündüklerini Ekşisözlük’te görebiliriz. Bu değerlendirmeler ışığında Open English’e alternatif olabilecek uygulamaları da bulabiliriz. Ekşisözlük’te Open English’e yönelik hem iyi, hem kötü değelerlendirmeler de mevcut. Bunlardan dikkatimi çekenler kullanıcı deneyimi konusunda yazılmış yorumlardı. Kullanıcılar mobil uygulamada problem yaşadıklarını belirtirken, sıklıkla müşteri hizmetlerinden geri arandıkları konusunda hayıflanmış olduklarını Ekşisözlük yorumlarında görmek mümkün.

Bu yorumlara benim de katıldığımı belirtmeden geçmek olmaz. Öte yandan, uygulamaya dair diğer bir husus ise, kelime ezber kartları başta olmak üzere kaynak sorunu. Sonuç olarak, iyi yönleri kadar kötü yönleri de olan popüler platform Open English’in benzeri platform bulmak ve seçmek için kriter belirlemiş oldum. Ayrıca pek çok kullanıcı Open English’in reklamlarının çokluğundan ve sıklığından da bir hayli yakınmış. Reklamlara dair okuduğum kötü yorumların sayısını göz önünde tutunca, bahsetmeden geçmek olmazdı. Yani, kullanıcı deneyimi, müşteri hizmetleri ve kaynak konusunda daha iyi bir platform arayışına girdim. Bizim aradığımız Open English tarzı eğitim metodunu belirleyen platformlar aynı zamanda kullanıcı dostu bir arayüz, profesyonel müşteri hizmetleri anlayışı, ve zengin kaynak içermeli.

2. Open English Benzeri Platformlar: Cambly, Preply, İtalki, Livexp ve Flalingo

Open English Benzeri Uygulamalar Nelerdir? En İyisi Hangisi? Sizin İçin Alternatifleri Değerlendirdim.

Open English benzeri platformlar, Cambly, Preply, İtalki ve Livexp diye sıraya geçti. İnternette bir tarama yaptıktan sonra en bilinen uygulamaları listeledim ve sırasıyla bunlar hakkında size bilgi vereceğim.

Flalingo

Open English benzeri bir platform olan Flalingo da, Open English gibi ev rahatlığında ingilizce öğrenebileceğiniz profesyonel bir eğitim veren online bir kurstur. Zamandan ve mekandan bağımsızca işlenen derslere 7/24 erişim sağlayabileceğiniz Flalingo ve Open English, bu konuda birbirinin alternatifi sayılabilir. Ayrıca Flalingo, ana dili İngilizce olan eğitimci kadrosuyla da Open English’in emsali bir uygulama. Open English’in sağladığı kaynaklar konusunda daha iyisini sunan Flalingo, Oxford University Press içeriklerini takip ediyor. Yani öğrenciler kaynak sıkıntısı yaşamazken, İngilizce eğitimi konusunda yetkinliği ve faydası tartışmaya kapalı olan en kaliteli yayınevinin güvencesinibi buluyor.

Cambly

Öncelikle Cambly‘den başlayalım isterim. Cambly uygulamasını da siz de pek çok kişi gibi Open English benzeri reklam politikasından ötürü tanıyorsunuzdur. Cambly ders içi ve ders dışı kaynaklara esnek bir şekilde erişim olanağı sağladığı için sevilen bir platform. Bunun yanı sıra Cambly bünyesindeki öğretmenlerin yetkinliği konusunda bazı şüpheler mevcut. Anadili ingilizce eğitmenlerle ingilizce dersleri vermeyi vadeden Cambly, meslek dışından kişilerle de devam edebiliyor. Buna ek olarak, sevdiğiniz eğitimciden düzenli olarak ders alma konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar da mevcut.

Preply

Diğer bir Open English benzeri online kurs olan Preply‘den konuşalım. Preply de anadili ingilizce olan kişilerle ingilizce konuşabileceğiniz bir ortam sağlıyor. Bazı kullanıcılar ingilizcelerini geliştirdiklerini söylese de, hocaların profesyonel eğitmenler olmaması dolayısıyla hayal kırıklığına uğramış gibi. Ayrıca, üyelik yenileme konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcı sayısının fazla olduğunun altını çizmekte de fayda var. Yani Preply ingilizce konuşma becerilerinizi geliştirme konusunda faydalı olabilecek bir uygulama. Fakat diğer konuların üzerinde de düşünmenizi tavsiye ederim

İtalki

Open English’e benzer eğitim yöntemiyle İtalki, konuşma pratiği fırsatı arayan öğrenciler için güzel bir alternatiftir. İtalki sadece ingilizce değil, Latince dahil farklı dil seçenekleri sunmasıyla öne çıkan bir uygulama. Fakat ilginin yoğun olduğu ingilizce kurslarına baktığımızda, öğrenciler hocaların ana dilinin ingilizce olduğunu öğrenmek istiyor. Bu konuda yeterince şeffaf olmayan bu kurs hakkında öğrenciler pek de iyi değerlendirme yapmamış gibi görünüyor. Ayrıca İtalki’nin sürekli yeni kayıt için mesajı atması, kullanıcı deneyimini bir hayli düşürüyor.

Livexp

Livexp, Open English benzeri bir uygulama arayanlar için aday uygulamalardan bir diğeri. Yine esnek öğrenme saatleri ve online ders hizmeti sunarken, konuşma pratiği şansı da sağlıyor. Eğitimcilerle bire bir çalışacağınız bu platformda Open English tarzı bir eğitim sistemi var. Fakat Livexp uygulamasını yakından incelediğimde ders takip sistemi olmadığı gözüme çarpıyor. Bunun yanı sıra son dakika ders iptali konusunda da Livexp öğrencilere bir güvence sağlamıyor gibi. Aniden dersleri iptal olan ve farklı bir hocadan ders almak durumunda kalan çokça öğrenci mevcut. Bu şikayetleri takip eden ders kayıt-iptal sistemi sorunları da bir hayli fazla.

Open English Benzeri Bir Platform: Flalingo

3. Sonuç: Flalingo Open English’e En İdeal Alternatif

Sonuç olarak, Flalingo Open English’e en ideal alternatif olarak kendini gösteriyor. Open English’e benzer uygulama arayanların çoğaldığı bu günlerde, size alternatifler tanıtmak istedim. Listemizde alternatif olarak yer alan Cambly, Preply, İtalki, Livexp ve Flalingo gibi uygulamaları değerlendirdim. Finalde, İngilizce öğrenmek isteyen sizlere rahatlıkla tavsiye edeceğim alternatif uygulama Flalingo. Open English ve Flalingo’yu karşılaştırdığımda eğitim metotlarının çok benzer olduğunu gördüm. Ayrıca kaynak, müşteri hizmetleri ve kullanıcı dostu olmasıyla Flalingo, dişli bir rakip. Bunları sadece ben değil, Flalingo’dan ve Open English’ten ingilizce öğrenmiş farklı kullanıcılar da yorumlarında onaylamış durumda; buradan erişebilirsiniz. Eğer siz de Open English tarzında bir platform arıyorsanız, Flalingo’ya göz atmalısınız.

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu