fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelOnline İngilizce

Astrakid İncelemesi: Veliler için Uygulamayı Değerlendirelim

Astrakid incelemesi yazımızı siz veliler için kaleme alıyorum bugün. Çocuklara İngilizce için Astrakid uygulamasını duydunuz mu, bilemiyorum. Eğer çocuklar için en uygun online İngilizce platformları arasında araştırmalar yapıyorsanız, sitede olan diğer yazılara da bakabilirsiniz. Ayrıca, Astrakid için kaleme aldığım bu metin de sizlere yardımcı olacaktır. Çünkü, bu yazıda çocuklara online İngilizce öğretmek için Astrakid nasıl bir yol izliyor, bunu değerlendiriyoruz. Eğer siz, veliler de Astrakid ile çocuğunuz İngilizce öğrendiğinde onu nelerin beklediğini merak ediyorsanız, metni okumaya devam edin.

Astrakid İncelemesi Veliler için Değerlendiriyoruz

Astrakid nedir sorusuna cevap aramak için, sitelerine girmem gerekti. Hakkında çok fazla şey duymadığım için, çocuklara online İngilizce için Astrakid incelemesi yaptım. Çocuklara İngilizce öğretmek için Astrakid’in hangi yöntemleri kullandığı konusunda bazı farklılıklar gördüm. Kendi deyimlerine göre; çocukların pedagojik, nörolojik ve gelişimsel ilkelerine bağlı kalarak bir ders sistemi geliştirmişler. Bunların içinde, çocuklar için birebir ve grup dersleri özelinde bir müfredat var. Bu müfredat adım adım çocukların İngilizce seviyelerine göre kurgulanmış.

Uzman öğretmen kadrosu ile çocuklara İngilizce öğretmek için Astrakid ekibi bazı çalışmalar yürütüyorlar. Bu çalışmalar yalnızca 4 ile 10 yaş arasındaki çocuklara online İngilizce öğretmeyi kapsıyor. Bu yaş grubuna özel ders materyalleri ile online İngilizce eğitimini çocuklar için özelleştirmişler. Bu noktada ders içeriklerini inceledim. Çok detaylı olmamak ile birlikte kur sistemine sahip olduklarını gördüm. Yani çocuklarınız online İngilizceyi Astrakid ile kur sisteminde seviye atlayarak öğreniyor. Bu konuda daha detaylı bilgi için “Astrakid.co” adresine bakarsanız kendiniz de değerlendirebilirsiniz.

Astrakid Çocuklar İçin Eğitim İncelemesi

Çocuklara online İngilizce deneyimlerinde eğlenceli vakit geçirmek için Astrakid ekibi birebir ve grup dersleri sunuyor. Aynı zamanda, tablet üzerinden eğitici uygulamalar ile alıştırma yapmalarını sağlıyor. Bu noktada kendilerinin çalışma prensibini, öğrenme yöntemi olarak ödül ve ceza sisteminden tamamen uzak olması ile anlatmışlar. Ancak, benim bu konuda yöntemleri ile ilgili bazı şüphelerim oldu. Sizlerle kendi yorumumu paylaşıyorum. Fakat nasıl değerlendireceğiniz noktasında sorumluluk siz velilere ait. 

Çocuklara Online İngilizce Öğretirken Sıralı Müfredat

Çocuklar online İngilizce için yeni bir yol deneyen, Astrakid diğer uygulamalar arasında farklı. Bunun sebebi, daha eğitime başlamadan önce, çocuğunuzun kaç kur alacağına yönelik bir çizelgeye sahip olmaları. Ardından çocuklarınızı online ve grup dersleri olarak bir küme içine dahil etmeleri. Böylece, öğretmenleri çocuklarınız ile direkt olarak iletişim halinde oluyor.

Ancak bu konuda benim kafama takılan konu şu oldu. İngilizce seviyesi, çocukların yaşına bağlı ilerlediği bir olgu değil. Hal böyle olunca, 10 yaşında bir çocuk ile 4 yaşında bir çocuk aynı kura mı katılacak bilemiyorum. Ayrıca, çocuklarınız online İngilizce öğrenirken için esnek zaman ilkesinden faydalanamıyor. Ne yazık ki, derslerden geri kalma ihtimali doğuyor. Bu noktada, çocuklar için online İngilizce yönteminin en büyük rahatlığı sizler için ne yazık ki ortadan kalkıyor.

Astrakid’in Çocuklara İngilizce Öğretirken Sunduğu Fırsatlar

Astrakid ile İngilizce öğrenmek isteyen çocukları, diğer uygulamalardan daha farklı bir sistem karşılıyor. Bu yöntem bana kalırsa örgün öğretimdeki sisteme benziyor. Sınıf kavramından fazla uzaklaşmadan, çocuklarınızın sosyalleşerek, onların İngilizce öğrenmesini sağlıyor. Bu noktada, bu sistem için çalışan öğretmenler, profesyoneller böylece çocuklarınız ile iletişim kurma konusunda uzmanlar. Ancak, Astrakid sadece uzman öğretmenler ile yetinmiyor. Bununla birlikte, ebeveynler için seminerler gerçekleştiriyor. Çocuklar için sınır koymanın önemine dikkat çeken ekibin, bu yöntemi online İngilizce öğretirken nasıl kullandıkları konusunda detaylı bir okuma yapmanız gerekebilir.

Astrakid Dezavantajları İncelemesi

Sınırlı kontenjan ile çocuklara İngilizce öğretmek için Astrakid ekibi, öğretmenlerin başındaki kalabalığı engelliyor. Öte yandan, belirli bir müfredat ile çocuklarınıza İngilizce online dersler sunuyorlar. Bununla birlikte kur sistemi ile çocuklara online İngilizce öğreten Astrakid, sınav ile seviye tespiti yapmıyor. Ancak aynı seviye ve farklı öğrencilerin bir derste bulunma ihtimalinde neler olduğunu kullanıcı deneyimlerinden takip edebilirsiniz.

Açıkçası, çocuğunuzun neleri öğreneceğini bilmek siz veliler için bir kontrol mekanizması sağlayacaktır. Ayrıca, derslerden sonra öğretmenler ödev veriyorlar, fakat ödev kontrolünü yapmıyorlar. Çünkü, Astrakid ekibi, ödül ve ceza mantığını desteklemiyor. Bu noktada, ödevleri çocuklarınız ile birlikte yaparsanız. Kur sonunda, çocuklar online İngilizce öğrenirken eksik kalmamış olur. Çünkü, daha önce de söylediğimiz gibi İngilizce öğrenirken çocukların seviyelerini sınav ile tespit etmiyorlar. Bu yüzden, bir kuru tamamladığında eksik kalmaması için çocuklarınızı yakından takip etmelisiniz.

Tablet Uygulamaları ve Online Seminerler

Tablette sizlere sunduğu uygulamalar sayesinde, çocuklarınız Astrakid ile online İngilizce öğrenirken eğlenceli vakitler geçirecek. Böylece, 4 ile 10 yaş arasındaki çocukların, İngilizce eğitimlerini tekrara dayalı bir sistem ile sağlamış olursunuz. Bu konuda çocuklara İngilizce için Astrakid, bazı uygulamalar ile işbirliği yapıyor. Bu uygulamalar, Core 5 isimli bir yazılım aracılığıyla ulaştıkları global bir oyun sahasını kapsıyor. Ayrıca, Lexia adını verdikleri bir uygulama içerisinden çocuklarınız oyunlar oynayarak Online İngilizce öğrenmiş oluyor. Bu oyunlar için sitelerinde detaylı bilgi bulamasam da sosyal medya adreslerinden bazı videolar izledim. Oldukça keyifli görünen bu uygulamalar,

  • Çocukları sınırsız süre için tablet başında görmemize sebebiyet verebilir.
  • Çocuklara İngilizce için Astrakid, verimlilik için bir güvence sunmuyor.
  • Bu şekilde kur atlayan çocuklar için sınır koyma sorumluluğu tamamen veliye ait.

Öte yandan Astrakid, çocuklara sağladığı tüm bu oyun ve uygulamaların yanı sıra veliler için de seminerler düzenliyor. Bu seminerler, online sistem üzerinden velilere mekanda esneklik prensibi içinde gerçekleşiyor. Böylece, ebeveynler çocuklarını büyütürken özellikle eğitim alanında destek alabilmiş oluyorlar. Üstelik, yol ve zamanı bahane etmeden sadece telefon ile katılım sağlayabilmeleri onlar için oldukça konforlu.

Çocuklara İngilizce için Astrakid’e Alternatif Online Platformlar

Çocuklara İngilizce için Astrakid incelemesi yaptık ve uygulamanın sağladığı tüm yöntemlerden detaylı bahsettik. Bu noktada, eğer kıyas yapmak isterseniz diye bir online platformdan daha bahsetmek istedim. Flalingo Kids ismi ile, çocuklara İngilizce dersleri sunan bu online platform, biraz daha kapsamlı eğitim veriyor diyebilirim. Bunun sebebi, Astrakid gibi sınırlı kontenjana sizleri mecbur bırakmaması. Ayrıca, seviye tespit sınavı ile çocuklara İngilizce için alternatif seviyeler sunuyor. Ayrıca, Astrakid’in aksine kontrollü olmanız daha kolay. Çünkü, sizlere yapay zeka destekli bir rapor sunar. Bu konuda yazdığım yazıya göz atarsanız daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, online platformlar çocuklara İngilizce öğretmek için türlü türlü yollar sunuyor. Bu fırsatları görmek ve değerlendirmek sizlere kalmış. Bu yazıdan da bu kadardı; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu